www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

<Mike_Kidlazy>


Recommended Posts

  • 1 month later...

Dupa mai bine de un an de pauza de la ultima mea compozitie proprie si dupa aproape o jumatate de an de lucru, ies si eu in sfarsit la rampa cu o noua piesa proprie, intitulata "Euphoria". Sper sa va placa si voua macar pe jumatate cat imi place mie :). Enjoy (or not)!

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

:rock:

Mulțumesc frumos :)!

 

P.S.: la insistențele unor persoane mi-am creat o pagină de muzician (deși consider că nu merit o asemenea titulatură :)), așa că dacă interesează pe careva zdrăngănelile mele pe "A**book", mă puteți găsi aici:

 

https://www.facebook.com/mikekidlazy2016

 

P.P.S.: ce mă enervează că intru în Tapatalk și la topicul meu apare poza aia cu Guță... omg... :trosc::)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cum imi place cateodata sa bag chitara si/sau bass peste unele piese, m-am  prostit un pic cu bassul pe melodia asta. E de departe cel mai ciudat cover pe care l-am facut pana acum, mai ales ca nu e genul meu de muzica, but for some reason, suna chiar misto piesa, asa ca mi-am zis: "de ce nu?" :)

 

Enjoy (or not)!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Coverul asta are o poveste chiar interesanta: acum vreo doi ani, daca nu chiar mai mult, am incercat sa cant piesa asta pe Squier, in Drop D. M-am tot chinuit eu sa invat notele dupa ureche, sa vad cum se canta etc, numai ca mi se parea super complicat de cantat din cauza notelor alora de pe strofe... am abandonat cursa, am zis ca incerc altadata... si a tot trecut timpul, si-mi tot cadeau ochii pe ea cand ma uitam in lista mea de coveruri pe care vreau sa le fac, si de fiecare data strambam din nas, la modul: "naaaaaaah, not now" :).

 

Cand mi-a venit Ibanezul inapoi, fiind inca acordat in standard, am zis: ia hai, ma sa incerc, si daca nici de data asta nu-mi iese, ma dau batuta si n-o mai cant niciodata. Eh, nu stiu cum s-a intamplat ca nu mi s-a mai parut chiar asa de rocket science (si nu cred ca a fost din cauza ca as mai fi avansat eu cu tehnica intre timp, pentru ca din pacate nu m-am mai axat pe studiu de foarte multa vreme). Am luat-o usor, cu metronomul, pana am reusit s-o cant cursiv, and that was it. Maybe it was the guitar, trebuia neaparat sa am Ibanezul to make it happen :lol:

 

In orice caz, pentru mine a fost blast. Sper sa va placa si voua :D. Enjoy (or not)!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hai si cu prima portie de galagie publicata anul asta, chit ca l-am tras pe 31 decembrie :P - "What You Want" de la Evanescence. De data asta am avut norocul sa gasesc multitrack-urile originale si sa-mi fac singura backing trackul. Initial, dat fiind ca am avut tot spatiul din mix la dipozitie sa ma joc cu chitarele, am vrut sa fac quad-tracking, dar in final am renuntat si am lasat numai 2 trackuri de chitara, insa la partea video am pastrat toate cele 4 cadre trase.

 

Enjoy (or not)!

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.