www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

<Mike_Kidlazy>


Recommended Posts

 

 

Ca fun fact, in timp ce trageam prima dubla am reusit incredibila si inegalabila performanta sa-mi scape pana in cutia de rezonanta exact la mijlocul melodiei :death:. De-aia imi plac mie electricele :lol:.

 

 

And that is why God gave long fingernails to women, and to some men too, some of them gay, some just play guitar, not that there is anything wrong with that.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Primul video cu Cort-ul dupa mica "operatie estetica" :D.

 

Melodia am scris-o prin vara lui 2010, insa asta a fost prima oara cand am inregistrat-o cu o chitara electrica. Prima versiune a fost trasa cu o acustica peste care am pus un plugin VST de distortion (care cica vroia sa emuleze un JCM 900). Suna deplorabil, evident, dar ala a fost primul meu distors :lol:... ce vremuri...

 

Da. Enjoy (or not)!

 

 

P.S.: la 1:41-1:42 am facut o greseala la chitara solo, dar mi-a fost lene sa mai trag o data... lazy me :D.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dintre toate discutiile de pe aici, tie iti place cel mai mult sa canti. :)

 

Absolut :). Multumesc mult pentru aprecieri!

 

Super misto!

 

You are gifted :lol:

 

Multumesc, Septi! Eh, gifted e prea mult spus... :blush: Dar e suficient cat sa pot canta Linkin Park din perioada veche :).

Link to comment
Share on other sites

din cele mai recente posturi mi-a placut cel mai mult acoustic stuff(souns really nice)... Anyhow no use hidin yer face if it ain't one piece now... Lord ah appollojazz fur makin funn outta people's faces an be with the starvin pygmies down there in New Guinea. Amen!

Daca vrei sa ai succes la chitara tre sa iti ei o masca devarata... uite la buckethead spre exemplu... Stiu o firma care face masti (HD... foarte detaliate si misto) la comanda... e interesant modelul tau dar al meu e mai tare...

teletubbie.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Cognek: ca sa fiu sincera, mie chiar imi place masca mea, so there's no need for me to change it :D. Teletubbies suck, by the way, that's for frickin' babies.

 

vomit-2086.gif

 

Fata nu o arat, pentru ca vreau ca lumea sa se concentreze asupra chitarei si a ceea ce se canta. Moaca mea n-are a face cu asta. Si nici masca :P.

 

Oricum, multumesc pentru feedback si pentru sugestii :).

Edited by mike KidLazy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Well eu numa la masca cum se misca in video ma uitam ( e destul de funny :D ) deci nu e neparat o solutie masca ca e asa de tare incat numa' la ea te uiti :lol:

 

Oricum deja e marca inregistrata , nu mai ai ce , masca noua ? asta-i masca veche si noua ^_^ desi nu ti-ar prinde rau o masca noua ;)

Link to comment
Share on other sites

:) Da, masca e deja marca inregistrata la mine :lol:. Si dupa cum am zis, imi place prea tare ca s-o schimb. Cand m-oi plictisi de ea, fie, poate schimbam.

 

Bun, perfect, daca tot distrage atentia de la cantat, atunci in urmatorul video blurez mutra si gata, acolo chiar n-o sa fie nimic interesant de vazut :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deja am dat corzile mai jos cu un semiton, ca imi rup degetele cu corzile de .12-.52 in acordaj standard... na, m-am obisnuit sa cant pe "spaghete" :P.

 

Am cam dat cu secretiile-n fasole de data asta, am incurcat acordurile, interpretarea e destul de sloppy - se cam simte ca e sesiune si ca nu prea mai am timp de chitara... :( dar ideea in sine zic eu ca nu suna rau.

 

De data asta am bagat acustica-n "priza" in Mustang, si am mai pus ceva egalizare in REAPER, sa sune mai interesant :).

 

So... ladies and gentlemen... new KidLazian crap!!! Enjoy (or not)!

 

 

P.S.: Vrusesem sa pun iar masca aia, dar n-am mai gasit poza prin PC :P

Edited by mike KidLazy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Deaf: multumesc! Pacat ca nu mai ai chitara, chiar ar fi dat bine un featuring la melodia asta...

 

@Cognek: multumesc pentru aprecieri! De fapt, intr-adevar, nu se aude asa de sloppy in inregistrare, dar stiu ca in momentul in care cantam efectiv simteam cum imi aluneca degetele pe fretboard, plus ca la tempo-ul ala la un moment dat trebuia sa schimb repede unele acorduri, si uitam mai mereu ce acord trebuie sa iau... oricum, e bine ca a iesit cat de cat pana la urma...

Link to comment
Share on other sites

Una facuta ceva mai demult. Mixajul e de tot rahatul, dar si placa mea de sunet si driverele pentru Windows 7 ma "ajuta" enorm la capitolul asta... in fine. Cred ca asta e cea mai simpla piesa Linkin Park ever. Pacat ca n-am gasit track-ul de voce pe net, sau macar scratch-urile... a trebuit sa ma descurc cu EZDrummer si bassul de la Cakewalk... in rest, long live Guitar Rig! Fara simularile alea de cabinet, n-as fi obtinut crunch-ul ala in vecii vecilor...

 

Enjoy (or not)!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ti-ai schimbat dulapul din spate ? :))

 

:D Nu, nu l-am schimbat, a suferit numai o mica operatie estetica, recte am lipit pe el niste DC-fix de culoare mai deschisa si o oglinda pe usa din mijloc :).

 

Nu prea inteleg faza cu fata?Esti complexata sau ceva de genu?Are u that ugly?

 

Nu cred ca sunt ugly, sunt doar... headless :).

 

Nu, acum raspunzand serios la intrebare, nu e vorba de complexe, pur si simplu cum am mai zis si mai sus, la primul post cu acustica, ma intereseaza sa se concentreze lumea asupra chitarei si a ceea ce se canta. Daca as fi vrut sa ies in fata cu aspectul fizic (nu c-as si avea cu ce iesi, dar asta e partea a doua), probabil ca as fi facut-o pana acum. Insa eu vreau sa ma concentrez pe muzica, restul conteaza mai putin.

 

Nu. Vrea doar sa arate ce si cum canta si nimic altceva (bravo ei pentru asta).

Is destule video-uri pe youtube gen "cute girl plays metal guitar"

 

Exact. Multumesc mult, ai pus punctul pe "i".

 

Suni misto, chiar daca am mai zis pana acum de multe ori in acest topic.Super misto! Imi place tare! You are gifted, again :yay: si ii dau dreptate lui Edy pentru spusele de mai sus!

 

Si chiar daca am zis-o de mai multe ori in topicul asta, va multumesc tuturor pentru aprecieri :)!

Edited by mike KidLazy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, Raspopitu'! Sincera sa fiu, nici mie nu imi mai plac asa de mult, cel putin ultimele 3 albume m-au dezamagit complet, insa acum vreo 10 ani, LP mi-au deschis practic drumul spre rock, alternativ, si putin spre metal. I play their music for the sake of those old days :). Insa nu m-am cantonat chiar pe asta, vor urma si alte chestii ;).

 

Poza e la profil :lol:.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.