www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

<Mike_Kidlazy>


Recommended Posts

Anul asta apparently m-am pus tare pe facut collab-uri. De fapt, intre timp s-au strans foarte multe propuneri de colaborari, si am zis sa mai tai cateva din cele care erau deja pe lista. So, there you go - cover la piesa "Headache" de la Motionless In White, alaturi de Gerasimos Avgeris din Grecia la tobe (da, asta a fost prima oara cand am pus tobe intr-un playthrough cover. Am avut emotii ca n-o sa sune prea ok combinat cu chitara, dar in final a sunat infinit mai bine decat ma asteptam). Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

P-asta ma tin de multa vreme sa o cant, dar abia acum am reusit. Well, better later than never, I guess... din pacate am fost un pic sloppy aici (aici nu prea se simte, dar o sa se simta pe track-ul izolat de chitara), but meh... enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

Well, inca un remake. Prima versiune la coverul asta am facut-o way back in 2013, doar ca ulterior mi-am dat seama ca e super naspa comparativ cu ce fac acum, iar piesa asta merita mult mai mult. Asa ca am reinvatat piesa, am corectat toate greselile de la prima versiune, si am adaugat si bassul, because why not. Las mai jos atat link catre versiunea de acum, cat si catre cea initiala (pe aceasta din urma insa ascultati-o pe riscul vostru :P). Enjoy (or not)!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma tot tineam de ceva vreme sa fac un cover la piesa asta. Interesant e ca acum vreo doua saptamani, fix in timp ce filmam pentru piesa asta, laptopul meu a gasit de cuviinta sa "lesine" si sa nu mai vrea deloc sa se aprinda (in conditiile in care aproape toate fisierele si proiectele mele video sunt pe hardul din laptop, n-aveam copii de rezerva 😁), asa ca am avut un "bat in fund" tot timpul filmarilor, mi-a fost destul de greu sa ma concentrez. Dar pana la urma am avut noroc si am reusit si sa repar laptopul, si sa duc video-ul asta pana la capat. So there you go, enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

This is a very unusual song for me to play, dar dupa cum probabil stiti deja, imi place sa imi iau publicul prin surprindere din cand in cand. Si desi nu fac coveruri la cerere, piesa asta am cantat-o pentru fratele meu, care m-a rugat acum ceva vreme sa cant o piesa de la Nightwish in memoria a doi oameni care, din pacate, au plecat prea devreme. Iar mie mi-a placut mult "The Islander", asa ca am ales-o pe asta pentru cover. A fost un pic challenging sa o invat si sa put everything together, dar sper ca n-am busit-o prea tare. Enjoy (or not)! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si iata un nou remake la o vechitura din 2013, de data asta "Hit The Floor" de la Linkin Park. Fata de versiunea anterioara, am bagat si ceva bass (pacat ca am o tehnica de toata jena la degetele de la mana dreapta si nu reusesc sa alternez mereu intre aratator si degetul mijlociu. Meh...)

Va las aici si versiunea cringe din 2013, daca vreti sa va stricati de ras. Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

Tehnic vorbind, piesa asta e foarte simpla, dar mi-a fost destul de greu sa imi dau seama ce face acolo chitaristul de la annisokay, pentru ca foloseste exclusiv chitari cu 6 corzi, dar face tot felul de trick-uri ca sa isi faca chitara sa sune mai jos si mai heavy decat e de fapt. Nu stiu cat de bine m-am descurcat aici, insa asta mi-a iesit. Enjoy (or not)!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In mod normal nu intentionam sa mai iau inca un PRS, insa cum Eriza Verde e finish-ul meu preferat pentru tipul asta de chitare, nu puteam sa las asta sa-mi scape printre degete. Am asteptat ceva pana a ajuns la mine, but it was definitely worth the wait. Astazi am decis sa-i fac debutul pe canal, pe piesa "My Own Summer" de la Deftones. Am mai facut acum vreo 9 ani un cover la piesa asta, dar, dupa cum puteti vedea mai jos, e cam vai de mama lui, asa ca am zis sa-i fac un remake, de data asta cu tot cu bass. Also, de data asta n-am mai cantat direct peste origninal, ci am facut un backing track din multitrack-urile oficiale de studio, asa ca tot ce se aude aici in materie de chitara si bass e cantat de mine. Enjoy (or not)!

Si ca sa va oripilati cum se cuvine, va las aici si prima versiune, din 2012. Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

Asta nu e prima oara cand cant piesa asta, prima versiune am facut-o undeva prin 2013, cred, insa YouTube-ul mi-a blocat coverul pe motiv de copyright infringement. Bine, avand in vedere cat de cringe a iesit, n-a fost o pierdere prea mare pentru canal. Acum insa ca s-a dat iar drumul la coveruri la Rammstein, am zis sa refac mizeria aia de prima versiune si sa ii pun si bass, ca asa e frumos :) . Ce a iesit, puteti asculta mai jos: 

Iar daca vreti sa va oripilati oleaca, puteti gasi prima versiune aici:

Enjoy (or not)!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.