www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

<Mike_Kidlazy>


Recommended Posts

Acum niste ani, cineva pe-aici imi scria "hai si cu una de la "Bostanosfera"". And I did agree, numai ca mi-a luat muuuuult timp pana am si reusit sa fac asta. Dar mai bine mai tarziu decat niciodata, right? Asa ca iata si primul collab pe anul asta. Tipul cu care am cant in acest video este Aaron aka leoofthesun, un prieten si vechi urmaritor al meu din State. Si ce e si mai misto e ca tocmai Aaron a ales sa cantam piesa asta, care in romana, desi el (obviously) nu intelege o boaba din ea. How dope is that? Asadar, grab a coffee and enjoy (or not)!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Piesa asta e destul de usor de cantat, nu e nimic care sa ridice probleme in mod deosebit, but figuring out the tones and all those weird effects and stuff was a huge pain in the butt. Dar cumva am reusit pana la urma sa incropesc ceva p-acolo. Nu stiu cat de bine mi-a iesit, but here it is: my take on "Got The Life" de la Korn. Si "casa moara fetili" si "heitarii" de cat de fake e coverul asta, joi o sa pun si track-ul izolat de chitara. Acestea find spuse, enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

Well, saptamana asta avem un nou remake. De data asta am corectat cateva chestii la chitara, pe care le-am invatat si cantat gresit initial, si am adaugat si niste bass, pentru ca de ce nu. Las aici si versiunea initiala (watch it on your own risk, the cringe level is way above the allowed limits) din 2012. Cateodata ma uit la astea vechi si ma intreb cum mama naibii de am putut sa pun asa ceva pe net. But I guess that's a part of... growing up? Idk... enjoy (or not)!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Piesa asta am auzit-o prima oara acum multi ani, pe vremea cand jucam in disperare NFS Most Wanted (2005). Cred ca jocul asta a avut unul dintre cele mai faine soundtrack-uri ever, aveam momente cand intram sa ma joc doar ca sa ascult muzica de pe fundal :) . Oldies, but goldies, they say... enjoy (or not)!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inca un remake la un cover vechi, de prin 2013, care a fost si collab chiar. Dar era in 480p, imaginea de rahat, acordurile semi-gresite, mixul vai de mama lui, in fine, na, this is how you grow. Asa ca m-am hotarat de data asta sa do this song justice si sa refac tot, si partile de chitara, si cea de bass (dupa ce m-am uitat de mi-au sarit ochii la live-uri cu baietii, ca sa vad exact ce si cum canta), si mi-a iesit ceva in halul asta :) . Enjoy (or not)!

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iarasi chitara izolata la un cover de anul trecut, care chiar mi s-a zis ca e fake. Ulterior tipul care mi-a scris asta si-a dat seama ca he'd been wrong, so he came back to apologize, ceea ce nu mi s-a mai intamplat pana acum. Interesant. Si uite asa m-am hotarat pana la urma sa fac si video-ul asta. May the KidLazian fakes be with you! Enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

Inca un collab la o "ruseasca", si de data asta cu NickSong din Ucraina. A fost prima oara cand am facut un video cu un vorbitor nativ de rusa. Been a little nervous, but it all turned out great in the end. Acestea fiind zise, enjoy (or not)!

 

Link to comment
Share on other sites

Inca un remake la o mizerie din 2012 (momentul ala cand treci accidental prin inregistrarile tale vechi, care initial credeai ca sunt bune, dar de fapt, nu sunt 🤪, si iti vine sa-ti dai palme intrebandu-te ce mama naibii o fi fost in capul tau cand le-ai postat). In fine, asta zic eu ca e ceva mai decent. Am corectat cateva din greselile de la prima versiune si am bagat si bass, because why not:

Si daca vreti sa va oripilati oleaca, puteti vedea aici si prima versiune, din 2012.

Iar acestea fiind zise, enjoy (or not)!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.