www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Solist, Caut Trupa


OanaToma
 Share

Recommended Posts

sfiinte drace... unde dai si unde crapa ... de la a cauta o trupa se ajunge la calitatea parchetului... asta trebuie sa fie la misto sau ceva... oricum e tare faza... Ah si sa nu mai faci beleaua sa fi fata si sa-ti lasi date de contact sau ceva ... oricum un up de la mine si mult succes!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Draga Shedow sau ce pseudonim folosesti tu, atunci cand folosesti pentru prima data un site iar timpul te preseaza, corectitudinea este prioritara? Imi recunosc greseala, accept cu respect ca m-ai corectat insa oamenii interesati de informatia redata de mine au inteles mesajul. Am fost roman in exprimare ca sa fac o generalizare. Mersi din nou si succes la corectat oameni!

 

Pai daca ar studia LA Scoala de Arte din Bucuresti ar fi altceva.

 

Eu nu sunt din Bucuresti deci tot ce pot sa fac ii sa-ti urez succes. Cam ce gen de muzica canti? Manele,populara,tiganeasca?

Cred ca o tiganeasca ti-ar misca putin gandirea;).

Edited by OanaToma
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Draga Oana, esti pe RGC aici asa ca obisnuieste-te cu offtopicul.Daca ai fi scris ceva concret si obiectiv legat de cantatul tau,genuri,etc iti zic ca as fi putut sa te iau mai in serios si sa nu te trollez.

 

<sarcasm> Nu inteleg ce ai tu cu muzica tiganeasca sau cu manelele? Sunt un gen de muzica foarte popular,care lumea il asculta si au un mesaj in spate,nu toti sunt emo ca tine care se taie pe vene </sarcasm>

 

Acum pe bune,daca vrei ca lumea sa te ia in serios poarta-te ca atare,zi-ne ce trupe iti plac sa canti,ceva sa auzim si noi pe aici etc...

 

Mno, ș-api așe…

Link to comment
Share on other sites

Ba shedow, e "un gen de muzica PE care lumea-l...", nu "un gen de muzica CARE lumea". Asa se intimpla cind facem pe desteptii fara sa fim destepti. Daca nu stapiniti gramatica, treceti cu vederea greselile altora, ce p**a mea.

 

Mor cind vad destepti. Aoleo, si plina-i lumea de ei.

 

Asa. Ma Oano, trebuia sa dai si tu mai multe detalii despre tine. Nu din alea gen 90-60-90 (sau si din alea, nu se supara nimeni, cu exceptia lu' Cogniakanoe), da' acolo un minim de informatie, gen "Ba, cint asta, asta si-asta. Bla Bla".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Karpi nu ii prin zona asa ca trebuie sa ii tina cineva locul pana vede topicul :lol:

 

 

Parerea mea ii daca ai fost la Scoala Populara de Arte(am studiat si eu un an scoala din Timisoara) trebuie sa-ti cauti ceva relatii,oameni,trupe printre oamenii de-acolo. Mai socializeaza cu cei de la diferite instrumente din diferiti ani,intreaba-i daca au trupa,daca mai cauta oameni etc.

 

Pe forum(mai ales la RGC) nu o sa gasesti oameni seriosi si doritori pentru oameni noi in trupa,mai ales ca daca ar avea nevoie de un membru nou ar apela la o cunostinta sau cineva recomandat,in schimb daca ne arati calitatile tale vocale,ce iti place sa canti etc poate lumea s-ar gandi daca esti buna de ceva(nu ganditi pervers oameni buni).

Edited by shedow11
Link to comment
Share on other sites

Daca tu nu esti serios, te rog nu afirma ca TOTI cei de aici sunt neseriosi.

 

Scuze din partea mea,nu m-am exprimat bine in ce am zis.

 

Pe forum(mai ales la RGC) nu o sa gasesti oameni seriosi si doritori pentru oameni noi in trupa,mai ales ca CEI SERIOSI daca ar avea nevoie de un membru nou ar apela la o cunostinta sau cineva recomandat,in schimb daca ne arati calitatile tale vocale,ce iti place sa canti etc poate OAMENII SERIOSI s-ar gandi daca esti buna de ceva(nu ganditi pervers oameni buni).
Edited by shedow11
Link to comment
Share on other sites

Deci sa facem un mic rezumat al acestui topic:

-solist, caut trupa

-solist, nu solista?

-cum ti se pare constructia cladirii?

-tare faza!

-nu sunt din Bucuresti, dar succes

- ce muzica iti place?

-n-am scris bine, succes la corectat oameni

-nu toti sunt emo ca tine

-detalii despre tine ,exclus 90-60-90

-e plin de badarani pe RGC

-nu e Karpi ,pe RGC nu gasesti oameni seriosi

-nu toti sunt neseriosi de pe RGC

-scuze ca nu sunt toti neseriosi

 

Offtopic +1 WTF!?

 

Nici un post referitor la problema subiectului initial...

 

@ Shedow11 nu e frumos sa iei o fata la misto si deasemenea nu cred ca userul @Karpi a cerut cuiva sa i se tina locul cat timp lipseste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

@ Shedow11 nu e frumos sa iei o fata la misto si deasemenea nu cred ca userul @Karpi a cerut cuiva sa i se tina locul cat timp lipseste.

 

Dar e frumos sa iei baietii la misto,sau ce sa inteleg de aici?

 

Putea sa fie si Miss Uruguay,daca nu se explica concis si eficient...nu are decat sa sufere in viata.

Link to comment
Share on other sites

Frate..chiar nu vad ce ai cu fata..a facut o greseala...deci esti putin penibil....parchet..tiganeasca...lasa fata sa-sig aseassca trupa daca vrea si gata..e simplu..esti itneresat...vorbiti pe PM...

 

Ok ok,cred ca am intrecut calul putin aici si imi cer scuze pentru asta,ii urez numai noroc tipei in viitoarea ei cariera de solista :yay:

Link to comment
Share on other sites

Măi fraţilor! Eu până la urmă cred că fata s-a speriat şi şi-a luat câmpii...de pe RGC. Păcat că nu şi-a oferit şansa de a demonstra că poate....cine ştie, poate chiar POATE. Oricum, e de înţeles, fiind nou pe aici (sau nouă, în cazul ei), nu avea de unde să ştie toate detaliile necesare pe care ar fi trebuit să le cuprindă în textul anunţului. Şi vorba aceea....e criză de soliste....

Să sperăm că poate-şi face curaj pentru un nou mesaj...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sincer..m-am amuzat copios de revolta acestui tanar! Si nu, nu m-am speriat deloc. Tin sa precizez ca mi-am gasit o trupa de care sunt incantata si cu care imi doresc sa lucrez mult timp. Afirmatii ca cele pe care le-a facut Shedow tradeaza putina nesiguranta, nebagare in seama, ignoranta! Dar e ok, multumesc ca m-ati primit in familia voastra, e un mod aparte, interesant!

Edited by OanaToma
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ OanaToma: Ma bucur ca ai reusit sa gasesti ceea ce cautai. Ideea e pe forumul asta mistourile sunt cam la ordinea zilei. Si pe mine m-a cam revoltat asta la inceput (ma rog, ca si eu pusesem niste intrebari total inepte in primele mele zile pe forum, I kind of got what I deserved), dar dupa ceva timp cam devii imun la toate astea.

 

P.S.: Ca fapt divers, eu am fost printre putinii care chiar vorbisera serios in topicul asta ;).

 

Bafta cu trupa!

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.