www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 49 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 49 - Votare  

24 members have voted

  1. 1. Duel 49 - Votare

    • TB TM
      5
    • Malmsteen
      17
    • Ciuci
      2


Recommended Posts

Guest claxonn

Saptamana asta nu votez. Il cunosc bine pe Tibi si nu pot sa nu fiu subiectiv.

 

 

as vrea insa sa comentez:

 

@TB_TM: Ton cam infundat, te-ai bagat la ceva speciale de tehnica si nu a iesit chiar extraordinar. Ceva nu-mi-a sunat bine deloc cel putin la inceput, nu stiu ce .. dar ceva nu-mi suna bine.

Linie melodica e insa mai ok decat la malmsteen.

 

@Malmsteen: Tehnician! O singura idee as avea pentru tine.. chiar si tata Yngwie are momente in care o lasa mai moale si nu baga spidane pana-i pica mana, cred ca stie ele de ce. Consider ca ai fost nu ca inchesuit, mult prea inghesuit in interpretarea curenta. Viteza ta este uluitoare, acum insa cred ca ar trebui sa te concentrezi pe compozitie.

 

Later edit: (am inceput postul inainte sa intre si ciuci)

@ciuci: Tonul ala iar m-a spart. A fost prea tare dat, nu s-a mai auzit nimic din fundal. Cantat un pica murdar pe la mijloc (asta am auzit si eu ca pe distors e bine sa inveti sa canti cu corzile "mutate" in afara de cea care o cati in momentul respectiv). Oricum, ca idee mi-a placut. Suna bine.

 

Bafta all!

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca il cunosc si eu pe tibi :) si imi place ce incearca sa faca dar nu pot sa ii dau votul, mie mi s-a parut ca e in dezacord chitara cu negativu. Asadar votu meu merge la malmsteen cu toate ca inregistrarea e cam proasta... negativul se aude prea slab. Ori ai vrut sa poti baga linistit tehnica fara sa urmaresti linia melodica si ai dat negativul mai incet ori chiar asa a fost inregistrarea :)

...oricum aici am votat viteza.

Slaba participarea oricum, cred ca si negativul cam pretentios plus ca era cam tare chitara de pe el nu prea aveai unde sa te mai bagi peste negativ .... deja suna prea incarcat orice ai baga peste negativ.

propun niste negative mai finutze... sau cel putin sa nu aiba atata chitara pe el ca deja suna incarcat cu un solo.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Cu toate ca il cunosc si eu pe tibi :) si imi place ce incearca sa faca dar nu pot sa ii dau votul, mie mi s-a parut ca e in dezacord chitara cu negativu. Asadar votu meu merge la malmsteen cu toate ca inregistrarea e cam proasta... negativul se aude prea slab. Ori ai vrut sa poti baga linistit tehnica fara sa urmaresti linia melodica si ai dat negativul mai incet ori chiar asa a fost inregistrarea :)

...oricum aici am votat viteza.

Slaba participarea oricum, cred ca si negativul cam pretentios plus ca era cam tare chitara de pe el nu prea aveai unde sa te mai bagi peste negativ .... deja suna prea incarcat orice ai baga peste negativ.

propun niste negative mai finutze... sau cel putin sa nu aiba atata chitara pe el ca deja suna incarcat cu un solo.

 

De acord si eu cu fundalul destul de incarcat. Eu am tot incercat saptamana asta sa fac ceva pentru duel.. mah.. numic nu suna bine. Intradevar, nu sunt eu la nivelul la care sa am pretentia ca stiu sa cant pe orice insa pe alte backtrackuri mai iesea ceva. Saptamana asta insa, liniste... nimic. Poate asta a fost si motivul pentru care participarea a fost asa de restransa (sau o fi toata lumea in concedii).

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

l-am votat pe malmsteen.a evoluat omul ,se simte ca nu sta in loc.intradevar in unele locuri se pretau mai bine niste note mai asezate,dar daca asta a simtit el ca tre sa faca atunci asta este.maturitatea cred ca vine cu timpul si vine din suflet nu in urma criticilor,din care unele sunt constructive.oricum bafta si tine-o tot asa in ascendenta continua atat la feeling cat si la tehnica

Edited by mario_d
Link to comment
Share on other sites

Tibi: ... tibi se gandea la alta melodie cand a facut solo-ul :)

 

ciuci: nu-i rau... dar ai un moment in care "ceva" lipseste. Nu te lasa batut. :)

 

Malmsteen: Tin sa te felicit pentru cea mai proasta inregistrare pe care am auzit-o pana acum :), dar pentru urechile mele de drujbar a sunat bine.

 

Votat Malmsteen

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Votat Malmsteen!O tehnica buna si o compozitia care dupa parerea mea s-a suprapus numai bine peste backing-track.

 

Felicitari tuturor participantilor!!

Link to comment
Share on other sites

TM...........benduri false !! (sub ton )si cu timing inprecis

 

Malmsteen ( brumm !!! ) ..soloul e din alt film , de altfel e OK licku-ri executate bine ,dar nu prea are nimic cu backtrack-ul. totusi ca ritmica este cel mai precis.

Cauta sa canti ,nu sa executi exercitii ..

 

Ciuci ...inceput promitator de bun gust !!! , catre sfarsit pirede timing-ul !!!si apar cateva benduri sub ton

 

votat Malmsteen

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.