www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Bauturi Prefera Rgc-Istii?


Shreder_DT
 Share

Ce bauturi prefera RGC-istii?  

53 members have voted

  1. 1. Care e bautura voastra preferata?



Recommended Posts

Tooata lumea bea de cand corpul uman e 75% H2O .

Te referi la consum de spirtoase .

 

Momentan beau apa cu bule ...dar in trecutul glorios Vodca Krepkaya .

Dupa '95 sau te-ai oprit din consumul de spirt sau te-ai imbolnavit .

Daca ai sursa de palinca de prune curata ..si nu exagerezi este sanatate .La fel si cu vinurile.

Bere anu se stie din ce este facuta ..acasa este mai complicat sa faci bere asa ca ..e periculoasa.ptr sanatate .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Am baut ani de zile tarie, de la cea mai buna vodka pina la Saniuta, Aliluia, Jamaica si care mai erau. Si bineinteles, Adria Cola pe post de stingator. Mi se intoarce stomacu' pe dos cind imi aduc aminte. Pur si simplu nu mai pot sa beau tarie. Mi-e scirba de ea. Bine, cu exceptia tuicii de prune, care e numa' buna la masa.

 

Vinurile. Naspa. N-am mai baut un vin bun de dracu stie cind. Toate porcariile astea de pe rafturi de dai nu'sh citi bani pe ele, posircile astea de le lauda astia, bleah. Niste spurcaciuni, spalaturi de butoi. Singurul vin cu care ma impac e vinu' de tara. A, da, si cu Busuioaca de Bohotin.

 

Berea frate. Berea-i cea mai buna. Te si imbeti cu ea (daca bei multa, ceea ce e un avantaj; cum suna cind povestesti: "ba, am baut x metri de bere, frate!", lol), tine si de sete, si de cald si te face foarte sociabil, fara sa puti a spirt si fara sa te comporti ca un idiot.

 

PS. Mor pe pustii care se lauda ca ce vodci beau ei, "eo bea tarie". Zi sa mori in pirnaie cu p**a-n c*r ca bei vodka.

Edited by Ironside
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vin alb, făcut acasă, din struguri de Recaş, de mâna mea proprie şi personală... :)

 

Poa' să fie şatobriand-urile lu' peşte prăjit, moca, în discount şi cu dop de ceară de Bruxelles, că nu bate pe-ăsta...

 

Dac-aş avea "material didactic" aş face şi pălincă, pen'că nu am încredere a cumpăra de aiurea... Noroc cu văru'mio din Baia Mare, că ştiu că nu umblă cu prostii... Numa' că-i cinzăci de lei litra de "explozibil" de-ăsta orijinal, aşa că numa' pe reţetă, "cu avizul medicului şi farmacoistului"... :)

 

în rest, când îi cald mai merge o berică, nu contează marca, pen'că precum bine ştiţi, o bere are echivalentul caloric al unui grătar , aşa că unde mai mănânci în ziua de azi un grătar cu doi lei cin'zeci... :)

 

Numa să ţineţi cont de măsură, adică ţoi, deţ, pahar, halbă, stacană, uiagă, vadră, botoi, şamd, pe principiu tovărăşesc "Fiecăruia după nevoi, de la fiecare după capacităţi"

 

:P

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest postalservice101

Bere: La Trappe Dubbel

Tarie: Absolut on the rocks

Cocktail: Martini facut cu vodka, si inainte ung marginea paharului cu o coaja de lamaie. Tasty as fuck

Link to comment
Share on other sites

Scopul berii in lume nu l'am inteles niciodata, nu e pentru mine, nu mi'a placut, nu imi place, nu imi va placea vreodata (indiferent de marca) ... vinul nici atat.

Cand ies la o vorba cu amicii sau colegul de proiect sa ne mai contrazicem pe marginea unui riff sau a unei idei, nu imi lipseste niciodata de pe masa paharelul de Martini si espresso'ul dublu, la ambele cerand refill sa ma ajunga atat cat stau in localul respectiv. Cand e vorba de baut mai serios, whiskey and only whiskey, cateodata indoit cu oleac' de cola, cateodata simplu, insotit tot de nelipsita cafea (i might have a serious problem) dar in ton cu bautura: irish coffee / kentucky coffee / cafe royal (asta e cu tequila) :D

Edited by Markus-JH1286
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.