www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator De Bass Warwick Tubepath 5.1 + Cabinet Wca 411 Pro


Recommended Posts

http://www.warwick.d....5&linkID=25280

http://www.warwick.d....ID=26406&cl=EN

 

Îmi vând rig-ul de bass de 500W, compus dintr-un amplificator Warwick Tubepath 5.1 și un cabinet 4x10 Warwick WCA 411 Pro (4 ohmi).

 

În linkul de mai sus gãsiți toate detaliile tehnice despre ambele scule.

 

Le-am cumpãrat noi de la Florin "Xbass" Barbu, acum vreo 5 ani. Deși nu sunt așa de vechi, de ceva timp le zic "Ol' Faithful" fiindcã nu am avut niciodatã probleme cu ele, și m-au servit impecabil de fiecare datã, inclusiv într-un turneu de 2 sãptãmâni prin Europa.

 

Sunt în stare foarte bunã. Head-ul a prins cam 40 de concerte iar cabinetul 25-30. În rest au stat într-o salã de repetiții lipsitã de fum, si am avut mare grijã de ele. Cabinetul e puțin prãfuit (am zis c-o sã curãțãm duba..) dar o sã-l periez înainte de vânzare. Ambele sunã excelent, rig-ul per ansamblu are un sunet foarte plin, rotund, și volum suficient pentru trupe foarte LOUD - eu personal nu am dat volumul mai sus de 65% vreodatã, și face fațã cu brio unuia dintre cei mai gãlãgioși tobari de metal pe care i-am cunoscut vreodatã, și unui ENGL Invader 100 dat muuuult prea tare :)

 

Când le-am cumpãrat am dat în jur de 1500 E pe ele, dacã țin bine minte, acum le dau cu 4999 LEI. Negociem cu transportul - dacã avem noroc și trec prin vreun oraș pe lângã cumpãrãtor curând, facem predare personalã :)

 

Revin curând cu poze și cu alte detalii, dacã doriți.

 

 

serban@whitewalls.ro

0744 24 78 80

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.