www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lectii De Chitara - Bucuresti !


Alex_Strat69
 Share

Recommended Posts

Salut !

 

Incepand cu data de 20 iunie voi fi available pentru ore de chitara in Bucuresti . Eu am studiat in UK , la the Institute of Contemporary Music ( http://www.icmp.co.uk/ ) cu unii din cei mai cunoscuti profesori din Europa ( Martin Goulding , Dario Cortesse , Lee Hodgson etc. ) . Cam tot ce predau este bazat pe metodele lor .

De asemenea am castigat si bursa oferita de Corrado anul trecut.

 

Stiluri abordate : blues, rock , funk , metal , shred cu feeling tongue.gif ! De asemenea chitara clasica si fingerstyle la nivel mai intermediar !

 

Pe langa asta voi pune foarte mult accent pe : improvizatie ,

teorie , armonie , fretboard skills ( a-ti cunoaste si a intelege instrumentul este probabil cel mai necesar lucru ) , de asemenea groove ( cum sa fii inaintea metronomului , pe timp , in the pocket )

 

Am pana acum 3 elevi admisi la degree la ICMP , 2 degree si unul Higher Diploma.

 

Momentan sunt student la SAE si va pot ajuta si cu recordingul si mixul, si de asemenea cu notiuni elementare de pian .

 

Prima ORA ESTE GRATUITA . Aici vom stabili planul de bataie pe termen lung, vom face programul etc !

 

Aveti aici un video de la RMA de anul acesta unde am cantat cu Shift . http://www.youtube.com/watch?v=6NthGNrSLhE

 

Aici va pun niste video mai vechi .

 

 

 

Contact : 0746776544 . As prefera intai un PM aici in ideea ca e posibil sa fiu intr-o zona fara semnal sau sa am telefonul inchis .

 

Pretul variaza in functie de nr de sedintze pe saptamana in jurul a 20 euro sedinta - 2h

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Daca vreti sa invatati sa cantati la chitara mergeti la Alex....daca vreti sa va invete cineva unde sa puneti mana ca sa cantati solouri de la Metallica fara sa intelegeti ce cantati aveti destule optiuni !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.