www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sunt Tobosar Si Caut Chitarist!


Guest Madara
 Share

Recommended Posts

Guest Madara

Salut!

Vreau sa facem un proiect muzical serios, compunem si inregistram, apoi cautam restul trupetilor (asta ca sa nu pierdem prea mult timp la compus). Nu ma pasioneaza rock-ul clasic-heavy/blues/hard-core/si altele old school, suntem o alta generatie si prefer sa ne purtam ca atare(si aici nu ma refer la trupele romanesti care le auziti la guerrilla sau alte posturi de radio din zona).

 

Conditii: -Varsta sa fie ~ 24-27 de ani

-Sa dispuna de un buget stabil pt. alocat spatiului de repetitii+ inregistrari si altele pe viitor

-Timp

-Sa sa nu-i fie 'teama'/lene sa cante in "drop"-uri.

-Din Bucuresti

 

Ceva diferit, si extremist.

Edited by Madara
Link to comment
Share on other sites

sal, te intereseaza sa canti intr-o trupa de muzica electronica? eu sunt chitarist, clapar si vocalist, cant de vreo 8 ani si impreuna cu un prieten la butoane am pus de un proiect de dubstep/dnb/electronica anul trecut. piese exista, sala de repetitii exista, timp exista. mai lipsesc doar tobele cu om la ele ca sa incepem cu concertele. avem 24 de ani suntem din bucuresti :D

 

www.facebook.com/alexarsumusic

www.soundcloud.com/alexarsu

Link to comment
Share on other sites

Guest panic_song

salut,eu sunt chitarist si am aproape 20 de ani,presupun ca sti ca varsta nu conteaza in arta:)...mrg acm depinde dak e diferentza de aproape o generatzie ,nu prea se leaga treburile=))cred:))...cant de vreo 7 ani la chitara...stiu si ceva pian si percutie,am mai cantat in cateva trupe pana acum,am si experienta de scena....si as vrea sa fac o trupa de rock alternativ ceva...eventual cu tente de muzica electronica...mrg orice...dar sa sune a ceva nou si modern.mai cunosc ceva instrumentisti care se pot alatura unui asemenea proiect...dak te intereseaza oferta, ma potzi cauta pe privat sa discutam.sau dc nu chiar in topicul asta.bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Buna Madara. Suntem un proiect acustic , voce, chitara, clape, si cautam tobar. Daca iti place ce cantam ne poti contacta

Avem ceva piese compuse, am vrea sa si inregistram la un moment dat. Cantam si coveruri si chiar am avut spectacole in ultimele luni.

Asteptam un semn daca vrei sa incerci ceva cu noi www.facebook.com/coffeebreakband sau coffeebreakband@yahoo.ro .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut . Trupa Running Clouds cauta tobosar . Trupa exista de aproximativ 2 ani .Avem compuse , terminate si complet orchestrate 13 piese dintre care 4 sunt inregistrate in studio. Cautam un tobosar care serios care sa se implice in proiect . Cu cat piesele sunt invatate mai repede cu atat iesim mai repede pe scena . Abordam un alternative/progressive rock , insa cu o multe alte influente .

 

Pentru mai mult detalii : http://www.youtube.com/user/RunningCloudsBand

http://www.facebook.com/runningclouds.ro

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.