www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Vibro Champ Xd (Sau Schimb!)


Recommended Posts

Vand sau schimb una bucata Fender Vibro Champ XD.

 

Descriere aici: http://guitarshop.ro...dus.php?pid=507

 

(si pentru cei carora le e lene sa dea click...va zic eu cum e cu el... :P)

 

Preamp si amp pe lampi (un 12AX7 si un 6V6 Sovtek), controale de bass si treble, drive, 16 voicing-uri diferite (de la cleans la drive si distors), efecte digitale (chorus, delay, tremolo, reverb, si Vibratone) si nivelul efectelor.

 

Il vand pentru ca vreau un amp simplu pe lampi . Drept urmare daca ar fi de schimburi as vrea asa: Laney Cub 10 sau 12, Blackstar HT-1 / HT-1R, Ibanez TSA5, etc. plus o eventuala diferenta.

 

Data fiind starea in care se afla, pretul meu e de 850 RON negociabil!

 

Daca e de schimb, astept propuneri cu sau fara diferente, dupa caz. Poze...n-am ce sa pun, arata ca cel din linkul guitarshop... Daca se insista oi pune si poze later on! :P

 

Si am uitat de contact... 0725210706, m0rgulash@yahoo.com sau PM

Edited by m0rgul
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

adaug si o doza Seymour Duncan SH-14 Custom 5 aici...si ramane de schimb cu un amp full tube mic (2 channel) sau un modeling amp calumea (gen Marshall MG 30, Vox Valvetronix sau preferabil Peavey Vypyr 30...) sau la vanzare 900 RON amandoua (si platesc eu transportul)

 

http://forums.rgc.ro/topic/74188-seymour-duncan-sh-14-custom-5/page__fromsearch__1

(link cu doza, nou nouta, in cutie, cu toate actele necesare)

Edited by m0rgul
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Sa inteleg ca este un amp pe lampi cu modulatie ? unii zic 14 efecte altii 16 , unii zic 2 lampi in power amp , e cam confuz .

 

Difuzor de 8 inch? 1 lampa in preamp 12AX7 si 1 lampa in power amp 6v6, asa e? Review am gasit pe internet , as fi poate interesat doar cu proba , sunt in Cj de prin 10 ianuarie, da-mi un mesaj privat . La multi ani!

 

 

Am avut Vox vt30 , si un Blackstar ht5 head si cabinet 112, nu stiu cu ce sa-l compar ca sunet, am vazut doar niste review-uri pe youtube, sunt putine informatii despre acest model , si nici nu se mai fabrica de aceea as vrea sa -l probez , daca-mi convine sunetul sunt interesat sa-l cumpar, bani sunt.

Edited by Jig
Link to comment
Share on other sites

Pai exista 2 amplificatoare aici...unul este VibroChamp (5W, 16 voicing-uri, efecte digitale, controale de volum, gain, treble si bass, 1 12AX7 in preamp si un 6B6 in power amp) si mai exista SuperChamp care e mai mare (nu stiu specificatiile exacte).

 

De sunat...nu stiu ce sa zic...cu ce sa il compar. Majoritatea modelelor de amp sunt de la Fender, deci nu cred ca il pot compara cu Vox sau Blackstar.

 

De probat...cum sa facem?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.