www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nu Se Schimba Poza De La Avatar


mike_KidLazy
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Incerc si eu de aseara sa-mi schimb poza de la avatar, dar nu reusesc. Intru pe profilul meu, dau click pe "Change" unde e poza, si selectez noua imagine pe care o vreau pentru avatar, si dupa ce dau "done" pare ca totul e in regula, dar daca dau apoi refresh la profil, imi apare din nou poza veche. Iar in posturi apare exclusiv poza veche. Am incercat si sa scot complet poza si sa o pun pe cea noua, dar tot la fel imi face.

 

Deci, cum sa fac sa schimb poza?

 

Multumesc anticipat.

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat intr-un final, I figured it out myself: am convertit imaginea din jpg in png (desi aveam un jpg la avatar inainte) si vad ca asa a mers.

 

In fine, se poate inchide. Poate se mai confrunta cineva cu aceeasi problema, perhaps it helps.

 

:guitar: Rock on! :rulez:

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Incercati eventual sa uploadati imaginea in format .png, mie asa mi-a mers instantaneu. Daca nu, probabil ca mai dureaza putin pana se updateaza imaginea si in postari.

 

L.E.: Ar mai putea fi o eventuala cauza si dimensiunea imaginii, imi zicea la un moment dat cineva ca nu-i merg imaginile mai mari de 200x200, chit ca in fereastra aia de upload scrie ce scrie...

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.