www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Riffarie Metal


Guest dragoscolce
 Share

Recommended Posts

pai... e cam plictisitor. Din start, loop-ul nu are treaba cu chitara, fiindca e din alt film. Rifurile nu sunt cine stie ce, si la un moment dat, totul e ft tare si distorsioneaza.

In fine, nu prea ai o piesa aici, si nu e nicio placere pentru orice ascultator sa o auda.

Lucreaza mai in delaliu, nu stiu de ce toata lumea face doar schite de la o vreme.

Spor la treaba mai departe!

Link to comment
Share on other sites

Guest dragoscolce

Multumesc pentru critici ! Stiu ca de la un moment dat se distorsoneaza treaba ... Momentan caut un soft de inregistrat cu drum machine inclus si apoi as inregistra ceva mai complex . Daca sti tu unul bun spunemi te rog ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eii, mai Vulgarule. Da' nu se aude nimic din trupa voastra, numai vocalu. Sa asta... sec.

In fine.

Dragos, tu exerseaza, e bine daca crezi in ceea ce faci. Si e bine daca intrebi si pe altii.

Da, se poate face o piesa din ideea ta, dar mai ai de lucru. Ca idee va fi ceva. Bafta!

P.S. împreună, nu împotriva! RnR!

Link to comment
Share on other sites

Eii, mai Vulgarule. Da' nu se aude nimic din trupa voastra, numai vocalu. Sa asta... sec.

In fine.

Dragos, tu exerseaza, e bine daca crezi in ceea ce faci. Si e bine daca intrebi si pe altii.

Da, se poate face o piesa din ideea ta, dar mai ai de lucru. Ca idee va fi ceva. Bafta!

P.S. împreună, nu împotriva! RnR!

In primul rand, te invit sa ne vezi si sa ne asculti live. Melodiile care le facem, le facem cumva mai "linistite" ca sa mai putem ajunge pe la un radio si chestii de genul. Chiar si asa, e multa munca acolo. Scuze daca am deranjat, dar nu mi se pare ca am zis ceva care nu isi avea locul.

Oricum, am si niste compzitii personale mai spre rock/ metal, poate ii dati o ascultare ca sa nu para ca vorbesc aiurea sau ca sunt paralel: http://forums.rgc.ro...__1#entry680594

http://forums.rgc.ro...__1#entry304674

Nu sunt cele mai reusite, dar sunt mai vechi si pe vremea aia ma pricepeam mai rau decat astazi si am echipament cam nasol; dar oricum, de idee. @dragoscolce, poate dai o asucltare pe aici: am scris si niste chestii despre sunet; cam slabe, dar poate te ajuta.

Bafta tuturor!

Edited by Vulgar_display_of_Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.