www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

mai nou sunt bestie... lol


felix
 Share

Recommended Posts

pai io asta zic... pe un forum nu poti sa "calci in picioare" pe nimeni. fiecare e liber sa interpreteze spusele cuiva dupa cum vrea si sa judece singur.

 

Fiecare e liber sa interpreteze ce vrea... ok, hai sa incepem sa ne batem joc de cei mai mari chitaristi de pe la noi ca oricum, fiecare interpreteaza ce vrea.

 

exemplu (stiu ca e tras de par, dar it'll do): glass te face bestie -> nu inseamna ca te calca in picioare. ti-ai pierdut din demnitate sau respectul de sine pt ca cineva de pe forum te-a facut bestie?

si plus ca ai dreptul la replica - si nu ma refer neaparat la replici de genu 'imi iau jucariile si plec' :)

 

Dreptul la replica l-am folosit aici. Cum am mai spus, n-are dreptul nici un mucios sa ma faca cum vrea el indiferent ca e admin sau moderator sau maturator. Asa nici eu nu am dreptul sa te fac pe tine cum vreau eu. Nu imi pierd din demnitate sau din respectul fata de mine ci poate ca sunt oameni care nu ma cunosc si interpreteaza afirmatiile unui oarecare ca adevarate. Asa s-a intamplat si in cazul in care un oarecare user al forumului ne-a acuzat inainte de finala concursului in care premiu era chitara donata de catre Manu Savu de aranjamente. Manu Savu s-a simtit extrem de jignit si a reactionat foarte normal si foarte agresiv. Ai fi preferat ca el sa stea linishtit si sa accepte ca un oarecare sa-l faca hotz? Eu nu sunt Manu Savu si poate ca nu voi ajunge niciodata sa realizez ceea ce a facut el in muzica, dar nici nu sunt unul care sta in fata monitorului si se mandreste ca stie un solo scos dupa o tabulatura gresita de pe net. De aceea nu permit aceste iesiri. Nu am jignit pe nimeni de pe acest forum si am pretentia ca nimeni sa nu ma jigneasca gratuit.

 

bottom line: lumea de pe forum te judeca mai degraba dupa contributiile, reactiile si afirmatiile tale decat dupa ce injurii ti se aduc... daca te-a facut glass bestie n-o sa inceapa toata lumea sa il creada, deci nu te-a calcat in picioare :)

 

In cazul asta, spuneti-mi mie ce mari realizari a avut domnul glass pe forum si cui ar trebui ca mandri admini ai acestui forum sa ii dea warn? Mie sau lui? L-am jignit eu pe el cumva? L-am injurat vreodata asa cum a facut-o el cand i-am dat warn si i l-am scos imediat ca nu mai inceta cu scandalul? Nu ma intereseaza ca am warn 10% sau warn 100% sau ban. N-am vrut decat sa trag un semnal de alarma in aceasta privinta. Forumul asta de ceva vreme pentru mine nu mai inseamna decat aria de publicitate. Nu sunt sclavul nimanui si nu ma obliga pe mine nimeni sa aduc consistenta si sa fac ceva sa schimb forumul in bine. Din pacate sunt oameni care il schimba in rau iar acum dau vina pe cei care s-au retras. Cam asta am avut de spus.

 

Mult succes

 

ce'ar fi sa inchida un administrator parodia asta?

 

Domule Seraph, te-a invitat cineva sa te dai cu parerea? Daca vrei sa inchizi topicul asta esti liber sa te milogesti pentru un post de moderator in sectiunea Forum Feedback. Daca vrei topicuri inchise, poti sa incepi cu ale tale.

Edited by felix
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa nici eu nu am dreptul sa te fac pe tine cum vreau eu.

actually, n-ai decat :)
Nu imi pierd din demnitate sau din respectul fata de mine ci poate ca sunt oameni care nu ma cunosc si interpreteaza afirmatiile unui oarecare ca adevarate.

pai tocmai... chiar te intereseaza asemenea oameni, care te judeca dupa un apelativ gen 'bestie'?

Asa s-a intamplat si in cazul in care un oarecare user al forumului ne-a acuzat inainte de finala concursului in care premiu era chitara donata de catre Manu Savu de aranjamente. Manu Savu s-a simtit extrem de jignit si a reactionat foarte normal si foarte agresiv. Ai fi preferat ca el sa stea linishtit si sa accepte ca un oarecare sa-l faca hotz? Eu nu sunt Manu Savu si ...
dap nu esti manu savu si nu te-a facut nimeni hot ..io zic ca e o diferenta.
Link to comment
Share on other sites

Guest Seraph

Domule Seraph, te-a invitat cineva sa te dai cu parerea? Daca vrei sa inchizi topicul asta esti liber sa te milogesti pentru un post de moderator in sectiunea Forum Feedback. Daca vrei topicuri inchise, poti sa incepi cu ale tale.

 

'Domule' felix, sunt sigur ca tu stii ce e mai bine pt tine si pt acest forum (si, de ce nu, chiar si pt mine). am crezut ca imi este permis sa imi spun parerea pe un topic deschis tuturor utilizatorilor. sa imi fie iertata obraznicia de a intelege gresit democratia pe care, alte dati, o cantai sus si tare si de a cere lucruri absurde. daca tot zici ca ti se rupe'n doua de toata lumea era oare cazul sa faci atata taraboi? mai bine hai sa ne stapanim cu totii orgoliile inutile.

 

nu te atacasem in postul de mai sus, nu stiu de ce sari la gatul meu. si chiar daca nu sunt parerile mele pe placul tau, anunta intr'un mod decent ca nu esti de acord. fii tu mai breaz ca cel care tocmai mi'ai dat impresia ca esti (sau decat mine, daca asta ai chef sa'mi raspunzi).

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Ia-ti Glass ShutTheFuckUp-ul inapoi.

Erai un personaj simpatic, daca nu tin cont de anumite iesiri si

ai avut o anumita contributie la forum, nu contest. In acelasi timp, insa,

ti-a placut sa joci rolul revolutionarului, razvratitului, liderului de sindicat care

lupta tot timpul cu nedreptatile, in cazul tau warn-urile date pe nedrept (chipurile).

"RGC este un grup de interese" - spunei.

Ai facut pe cei din jurul tau sa creda ca ai anumite principii.

Dar deodata, asa peste noapte, ai ajuns din revolutionar - in conducerea ministerului, din

lider de sindicat - patron (parca am mai vazut asta intr-un film... sau in realitate)

si ai inceput sa dai tu warn-uri pe nedrept si chiar sa jignesti.

De fapt problema ta era ca nu esti la putere, ca nu poti da tu warn-uri, ca nu ai un ciolan.

Nu mai esti simpatic deloc .

Acum probabil, in cazul in care n-o sa ignori postul meu, cum ai afirmat,

o sa ma injuri si totul o sa fie trecut cu vederea.

Link to comment
Share on other sites

:) :) E ROST DE SCANDAL!!! E ROST DE SCANDAL !! :(B)

;) ;) :oFIGHT !! FIGHT !! FIGHT !! FIGHT !! ;) ;) ;)

Tare mult as vrea sa il vad pe Felix cum o sa bea cot la cot bere cu glass duminica :);)

Acum.. lasati orgoliile, nu va mai bagati in seama si nu va mai dati importanta.. gata.. :o

Edited by Geiger
Link to comment
Share on other sites

'Domule' felix, sunt sigur ca tu stii ce e mai bine pt tine si pt acest forum (si, de ce nu, chiar si pt mine). am crezut ca imi este permis sa imi spun parerea pe un topic deschis tuturor utilizatorilor. sa imi fie iertata obraznicia de a intelege gresit democratia pe care, alte dati, o cantai sus si tare si de a cere lucruri absurde. daca tot zici ca ti se rupe'n doua de toata lumea era oare cazul sa faci atata taraboi? mai bine hai sa ne stapanim cu totii orgoliile inutile.

 

nu te atacasem in postul de mai sus, nu stiu de ce sari la gatul meu. si chiar daca nu sunt parerile mele pe placul tau, anunta intr'un mod decent ca nu esti de acord. fii tu mai breaz ca cel care tocmai mi'ai dat impresia ca esti (sau decat mine, daca asta ai chef sa'mi raspunzi).

 

Postul tau nu facea referire la ce se discuta aici si nu cred ca esti in masura sa decizi cand se inchide un topic. N-am orgolii inutile si cum am spus mai devreme, am vrut sa trag un semnal de alarma referitor la ce se intampla pe forumul asta. Faptul ca am fost ceva vreme admin si ca am fost fondator al forumului imi da macar acest drept.

 

Atat timp cat iti exprimi coerent si civilizat parerea relativ la ce se discuta aici, n-am nimic impotriva ta indiferent de care parte a baricadei te afli. Dar de aici pana la a propune absolut inutil inchiderea acestui topic este o cale destul de lunga.

 

@Geiger - N-ai sa ma vezi duminica in Big Mamou. Nu ma invit singur si nu imi place sa ma duc undeva unde prezenta mea creaza disconfortul celorlalti. Prefer sa fac chestii mai interesante decat sa beau bere si sa aud povesti pescareshti :)

Link to comment
Share on other sites

...iar jeni ie tare...

si jeni..si veta ...sunt curve...si tantza...si adeline...si stan...si luca...si stere...aa...mai avem??...si mai e porcu' ala mistretz...daa..porcu'...dragutzu' de el..porcushoru' nostru drag... :) cred k daca dau de tine in big mamou..te fac porc...la propriu ( cam greu..da o sa-ncerc)...

Link to comment
Share on other sites

si jeni..si veta ...sunt curve...si tantza...si adeline...si stan...si luca...si stere...aa...mai avem??...si mai e porcu' ala mistretz...daa..porcu'...dragutzu' de el..porcushoru' nostru drag... :) cred k daca dau de tine in big mamou..te fac porc...la propriu ( cam greu..da o sa-ncerc)...

marcel eu zic sa iei o pauza in toata afacerea. Las-o balta ca nu iti pica bine. Mai usor cu amenintarile.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.