www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Potentiometre Liniare + Logaritmice Long Shaft Gibson Type + Butoane Amplificator Twin Reverb


marcianpetrescu
 Share

Recommended Posts

Dupa cum spune si titlul anuntului si dupa cum se vede si in poze...

 

Vand urmatoarele accesorii pt. chitara si amplificator de chitara.

 

Mentionez ca potentiometrele le-am cumparat de pe EBAY in urma cu vreo 2 ani, cu gandul de a confectiona niste microfoane de muzicuta de tip custom. Treaba nu a iesit... asa ca am ramas cu ele ! SUNT NOI NOUTE !

 

Butoanele de tip TWIN REVERB AMPLIFIER le-am cumparat cu gandul de a inlocui niste butoane la doua amplifuri MESA BOOGIE. nu a mai fost cazul pt. ca am vandut amplificatoarele. si butoanele sunt noi noute !

 

Prin urmare, iata ce am de vanzare:

 

1) 10 bucati POTENTIOMETRE LINIARE B500K LONG SPLIT SHAFT - pt. chitare Gibson(si poate si pentru altele)

 

Pret bucata - 15 lei

 

2) 3 bucati POTENTIOMETRE LOGARITMICE A500K LONG SPLIT SHAFT - Pret bucata - 15 lei

 

3) 6 bucati POTENTIOMETRE LINIARE B500K LONG SOLID SHAFT - pret bucata - 20 lei bucata

 

4) BUTOANE pt. POTENTIOMETRE AMPLIFICATOR de tip FENDER TWIN REVERB - de tip SKIRTED NUMBERED KNOB, cu SET SCREW(surub de prindere) - NEFOLOSITE !

 

exista disponibile 3 SETURI de cate 6 bucati.

 

1 set - 50 lei

 

1 bucata separata - 10 lei

 

Cine cumpara toate draciile, ne intelegem la un discount ! NU MAI AM CE FACE CU ELE !

 

Relatii la telefon - 0751 511 846 (intre orele 10:00 - 23:00)

 

email - harmonicamark2001@yahoo.com

 

Predare personala in Bucuresti , iar in restul tarii prin POSTA ROMANA(prin colet cu ramburs), destinatarul suporta costul transportului !

 

NU MA INTERESEAZA SCHIMBURI DE NICI UN FEL ! ROG SERIOZITATE MAXIMA !

post-5714-0-41640300-1337167852_thumb.jpg

post-5714-0-99873700-1337167869_thumb.jpg

post-5714-0-53631900-1337167881_thumb.jpg

post-5714-0-33131300-1337167926_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

deci, cateva detalii suplimentare:

 

Toate potentiometrele sunt fabricate de firma BOURNS.

 

numarul MINIM de rotatii garantat de fabricant este situat intre 15.000 - 20.000 rotatii, pana la momentul in care apar semnele de oboseala.

 

Oboseala potentiometrului poate sa fie amplificata si grabita in special de PRAF sau de alti factori externi(umezeala, etc...). Deci, modul in care este intretinuta chitara este esential !

 

astept sa ma contactati. multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

pentru un epiphone les paul special 2 ma interesa si pe mine un potentiometru liniar si unu logaritmic daca se potrivesc si mai ai

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.