www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Unii O Vor Intelege, Altii Nu :) Gibrill - Stick To This Shit


Recommended Posts

Unii O Vor Intelege, Altii Vor Trece Cu Vederea ( sau auzul ) ,sau alti nu vor observa ...

 

Vocea este dintr-un film iar o chitara suna din alt film ..si falsa si afara din "progresie" ( chitara o fi vre-un loop ? ca am mai auzit la altii care au folosit loop ce nu se potrivea ..)Am oprit toat esursele de sunet , credeam ca suna altceva din alta sursa si bruieaza cantecul cand colo eset "armonia"

 

Trebuie sa mai lucrezi la multe ca si piesa este cam plictisotoare , seamana cu 100 de alte piese .

 

..In mare este bine , dar are multe probleme .

 

Cel mai bine /reusita ar fi partea vocala ..dar este de lucru si aici...

 

Vrei succes pe facebook ..canta in limba romana un text dragut . degragoste cu sentimente . adica ceva telenuvela ..dac se poate stil din acelea din India. Si pune gagicile sa dea "like" .

 

Acum sa fim seriosi un share chiar si pe Facebook nu prea se potriveste cu chitaristii .

cauta un site de unde useri sun fete/femei ..acolo poate ..dar sa canti in limba romana sa intelega "fata " ce-i spui ...sa intelega mesajul .

Poti incerca pe site international in engleza dar ...............incercare moarte n'are ...pune pe site "englezesc ".

Edited by karpi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Foarte dregutza piesa. Refrenul, atat versurile cat si linia melodica imi amintesc de Paradise City by Guns'n'Roses.

 

"Take me down to the paradise city

Where the grass is green and the girls are pretty"

VS

"Take me over to the other side

Where the grass is greeanner and the lights are dimmer"

 

Piesa e pretty cool si fumos mixata. Intr-adevar, chitara e usor dubioasa pe-alocuri...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.