www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trace Elliot Dirtbox


Recommended Posts

Overdrive/Distors adevarat, Made in UK, 2 baterii 9Volt.

Pedala este in stare perfecta.

O vand pentru ca nu o mai utilizez; in general o foloseam pentru extra balls la parti de solo dar am dobandit un tube scremer Ibanez, oricum este extrem de versatila, are 2 canale si se poate canta cam orice cu ea.

 

Pret: 350 de ron sau eventual schimb cu E-bow plus, MXR Micro-Flanger sau ceva chorus (plus / minus eventuale diferente).

Daca nu sunteti din Timisoara si nu gasim o varianta cu prieteni/cunostinte/rude care tranziteaza vreo ruta ajutatoare, transportul se realizeaza cu o firma de curierat si se imparte fifty-fifty.

Contact: aici sau PM

post-4996-0-89139500-1333953735_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imi este foarte greu sa fac un demo...in primul rand pentru ca as fi foarte subiectiv si nu stiu ceea ce cauta fiecare, aceasta pedala poate face foarte multe si poate sa sune extrem de diferit, de ex personal nu imi place sa bag pedala direct in comp si sa cant, sincer n-as stii ce ton multumitor (pt. mine) sa-i fac...poate suna bine si asa, dar nu am eu gusturi...asa cum am scris si in postul initial si din puctul meu de vedere pedala asta se "pupa" foarte bine cu ceva "tube" in spate, atunci e aur...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Multumesc foarte mult pentru comment Felix, da este o pedala foarte faina care nu face parte din categoria pedalelor cu "brand" care se vand imediat pe aici, pana la urma nu imi pare rau ca sta la mine, e bine sa stiu ca am un back-up de calitate la ce folosesc eu in prezent, motivul pentru care o dau sau fac schimb este ca am nevoie de un flanger bun sau/si un e-bow si momentan finantele mele sunt directionate inspre treburi mai lumesti si personale decat muzica...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Acceleram procesul vanzarii pentru ca am nevoie de un e-bow destul de repede, asa ca schimb cu obiectul in cauza sau cei 300 ron devin FOARTE negociabili pentru aceasta pedala.

Edited by longobarza
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Daca nu izbutim altfel pe 6 iulie o sa fiu cu Negura Bunget la Best fest, e posibil sa venim inainte in Bucuresti si probabil sa repetam undeva pentru ca vocalul nostru este din Bucuresti si astfel ne putem intalni sa probezi pedala.

Daca e ok o sa-ti trimit un PM cu informatiile de rigoare cand stiu exact ce program avem.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu izbutim altfel pe 6 iulie o sa fiu cu Negura Bunget la Best fest, e posibil sa venim inainte in Bucuresti si probabil sa repetam undeva pentru ca vocalul nostru este din Bucuresti si astfel ne putem intalni sa probezi pedala.

Daca e ok o sa-ti trimit un PM cu informatiile de rigoare cand stiu exact ce program avem.

Perfect, aștept un PM de la tine, succes!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.