www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Sintetizatoare Profesionale


shinobi one
 Share

Recommended Posts

- NORD LEAD 2- unul din cele mai profesionale sintetizatoare V.A. 4 canale concomitente adica se pot canta 4 sunete in acelasi timp. Recunoscut ca unul dintre cele mai bune sintetizatoare facute vreodata!

(Nord Lead 2 -570 eu. Nu prezinta probleme tehnice sau estetice.)

 

- Dsi TETRA -unul din foarte putinele sintetizatoare analog polifonice moderne. Tetra poate fi folosit si pe 4 canale concomitent adik 4 sunete cantate in acelasi timp. Este unul din varfurile sintetizatoarelor analog din zilele noastre!

(Dsi Tetra -580 eu. Este nou de 3 luni.)

 

- Novation XIOSYNTH este un sintetizator,controler si placa de sunet toate in una! Cu el nu mai ai nevoie decat de computer si poti incepe sa produci. Suna exceptional de plin si e plin de sunete care se pot folosi in productia moderna de muzica.

( XIOSynth25 -350 eu. E nou, luat doar de 2 luni)

Link to comment
Share on other sites

update:

 

- VIRUS POLAR TI2: IMPECABIL!!!_8000 ron.

 

- Dsi TETRA -unul din foarte putinele sintetizatoare analog polifonice moderne. Tetra poate fi folosit si pe 4 canale concomitent adik 4 sunete cantate in acelasi timp. Este unul din varfurile sintetizatoarelor analog din zilele noastre!

(Dsi Tetra-580 eu Este nou de 3 luni.)

 

- Novation XIOSYNTH este un sintetizator,controler si placa de sunet toate in una! Cu el nu mai ai nevoie decat de computer si poti incepe sa produci. Suna exceptional de plin si e plin de sunete care se pot folosi in productia moderna de muzica.

( XIOSynth25 -350 eu E nou, luat doar de 2 luni)

 

- NORD LEAD 2- unul din cele mai profesionale sintetizatoare V.A. 4 canale concomitente adica se pot canta 4 sunete in acelasi timp. Recunoscut ca unul dintre cele mai bune sintetizatoare facute vreodata!

(Nord Lead 2-650 eu Nu prezinta probleme tehnice sau estetice.)

Edited by shinobi one
Link to comment
Share on other sites

update:

 

- Dsi TETRA -unul din foarte putinele sintetizatoare analog polifonice moderne. Tetra poate fi folosit si pe 4 canale concomitent adik 4 sunete cantate in acelasi timp. Este unul din varfurile sintetizatoarelor analog din zilele noastre!

(Dsi Tetra-580 eu Este nou de 3 luni.)

 

- Novation XIOSYNTH este un sintetizator,controler si placa de sunet toate in una! Cu el nu mai ai nevoie decat de computer si poti incepe sa produci. Suna exceptional de plin si e plin de sunete care se pot folosi in productia moderna de muzica.

( XIOSynth25 -350 eu E nou, luat doar de 2 luni)

 

- VIRUS POLAR TI2: IMPECABIL!!!_8000 ron.

Link to comment
Share on other sites

update!!!

 

Dsi TETRA (practic nou) - 535 eu..sintetizator analog multitimbral si polifonic pe 4 canale cu secventator integrat (4 sunete concomitent)

 

Novation XIOSYNTH (practic nou) - 300 eu ... sintetizator/placa de sunet/midi controller toate intr-una si simultan

 

Alesis MULTIMIX16 Firewire - 300 eu ... Mixer+Placa de sunet pe 16 canale concomitent (stare impecabila)

Edited by shinobi one
Link to comment
Share on other sites

update!!!

 

Dsi TETRA (practic nou) - 535 eu..sintetizator analog multitimbral si polifonic pe 4 canale cu secventator integrat (4 sunete concomitent)

 

NORD LEAD 2 - 555 eu ..sintetizator pt cunoscatori, unul din putinele VA-uri care nu suna a vst. 4 canale, deci 4 sunete concomitente.

 

Novation XIOSYNTH (practic nou) - 300 eu ... sintetizator/placa de sunet/midi controller toate intr-una si simultan

 

Alesis MULTIMIX16 Firewire - 300 eu ... Mixer+Placa de sunet pe 16 canale concomitent (stare impecabila)

Link to comment
Share on other sites

Nu, multumesc, dar am nevoie de cash :)

 

update!!!

 

NORD LEAD 2 - 530 eu ..sintetizator pt cunoscatori, unul din putinele VA-uri care nu suna a vst. 4 canale, deci 4 sunete concomitente.

 

Dsi TETRA (practic nou) - 550 eu..sintetizator analog multitimbral si polifonic pe 4 canale cu secventator integrat (4 sunete concomitent)

 

Novation XIOSYNTH (practic nou) - 300 eu ... sintetizator/placa de sunet/midi controller toate intr-una si simultan

 

Alesis MULTIMIX16 Firewire - 300 eu ... Mixer+Placa de sunet pe 16 canale concomitent (stare impecabila)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

update!!!

 

NORD LEAD 2 - 530 eu ..sintetizator pt cunoscatori, unul din putinele VA-uri care nu suna a vst. 4 canale, deci 4 sunete concomitente.

 

Novation XIOSYNTH (practic nou) - 300 eu ... sintetizator/placa de sunet/midi controller toate intr-una si simultan

 

Alesis MULTIMIX16 Firewire - 300 eu ... Mixer+Placa de sunet pe 16 canale concomitent (stare impecabila)

Link to comment
Share on other sites

"se pot canta 4 sunete in acelasi timp". Polifonie 16 voci , nu 4 ,Cine doreste sa cumpere un nordlead nu il cumpara ca sa foloseasca modul multitimbral.

Dar tu de unde stii cum il vor folosi oamenii?... pt mine e f importanta multimtimbralitatea, si a fi posibil sa cant folosind computerul sau alt sequencer 4 sunete in acelasi timp e un mare plus...sau folosirea lor chiar la layere. Polifonia de 16 e cu totul altceva... Deci nu consider ca am spus ceva eronat, dealtfel, oricune cumpara un Nord Lead si nu numai, sigur va cauta specificatiile complete pe net, deci sincer nu stiu care e problema ta, mai ales ca nu esti interesat sa cumperi...

Edited by shinobi one
Link to comment
Share on other sites

Shinobi, fii pe pace, asa ii place lui Reel1 sa isi dea cu parerea...Daca nu ma insel si la mine a procedat la fel :). Intre timp ca sa fiu on topic, poate te intereseaza ceva de pe la mine pt Nord Lead 2. Si ca sa te ajut un pic uite aici un demo foarte fain pt Nord Lead 2, de fapt 2X :D. Succes la vanzare ;)

 

 

cu respect

 

=Mihai=

Link to comment
Share on other sites

Shinobi, fii pe pace, asa ii place lui Reel1 sa isi dea cu parerea...Daca nu ma insel si la mine a procedat la fel :). Intre timp ca sa fiu on topic, poate te intereseaza ceva de pe la mine pt Nord Lead 2. Si ca sa te ajut un pic uite aici un demo foarte fain pt Nord Lead 2, de fapt 2X :D. Succes la vanzare ;)

 

 

cu respect

 

=Mihai=

 

Multumesc man ;) Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Sa clarific :Shinobi.Am incercat sa te ajut,nu intelege gresit ! Cand lumea alege un sintetizator monofonic stie la ce sa se astepte.Cand alege un polifonic nu doreste ca polifonia sa fie limitata la 4 voci.Ceea ce nu este cazul.

Heruvimum.Singura discutie avuta cu tine este cand mi-ai propus pe pm sa imi oferi ceva la schimb pentru nordlead-ul care il aveam de vanzare.Deci nu mi-am dat cu parerea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.