www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Second Nature, Cautam Chitarist In Bucuresti


simondud
 Share

Recommended Posts

Suntem o formatie compusa din voce, basist, chitarist si tobar si cantam atat piese proprii cat si cover-uri dupa Deep Purple, Cream, Ugly Kid Joe, Metallica, Greenday, RHCP, Tool, Radiohead, Guano Apes, Nirvana, etc. ... Stilul compozitiilor noastre este alternativ/grunge/metal.

Cautam un chitarist pe partea ritmica dar si cu contributii in zona de solo.

Varsta membrilor actuali este intre 18 si 35 de ani, repetam de doua ori pe saptamana seara in general intre orele 19 si 22. Avem diverse cantari prin cluburi din Bucuresti, cum ar fi Big Mamou, Damage, Joy Pub. Pagina noastra pe myspace este: http://www.myspace.c...dnature_theband unde puteti vedea cateva filmulete din concerte si asculta niste inregistrari audio facute cu reportofonul in sala de repetitii, asta pentru ca nu ne-am invrednicit inca sa inregistram intr-un studio piesele noastre. Ne puteti contacta la nr. 0723297060 fie pe YM: simon_duduica.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Numele meu este Razvan si cant la chitara de pe la 17 ani, in prezent am 26:

 

Cand putem incerca o repetitie?

 

Mentionez ca detin spatiu pentru repetitii FREE.

 

Nr. de telefon:0736.437.897

E-mail: razvan_101985@yahoo.com

Facebook: http://www.facebook....speedytherunner

 

Va pot trimite demmo-uri dar doar privat.

In particular ma ocup si de procesari audio prin intermediul programului CUBASE.

 

O zi buna,

Razvan

Edited by rockthecity
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Salut,

 

Dupa o perioada in care am cantat in formula cu un singur chitarist revenim cu anuntul :). Intre timp am mai compus cate ceva si din ce in ce mai mult si pe piesele noastre vrem sa adaugam o a doua chitara. Daca doriti mai multe detalii ne puteti contacta la aceleasi date din anuntul initial.

 

Rock on!

Simon.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.