www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Procesor De Rack Vintage


Recommended Posts

Vand procesor de rack Vintage Digitech GSP 21 Legend .Peste 200 de preset-uri.Sunet care i-a facut consacrati pe chitaristi precum Steve Vai,Tommi Iommi,Michael Angelo Batio si multi altii.

Face parte din colectia PERSONALA de efecte Vintage a lui Michael Angelo Batio(minutul 1:38) http://www.youtube.com/watch?v=5Z8P8_8zdIg .

Pret negociabil,de la 600 euro(2400 RON)

post-19177-0-23380600-1333208027_thumb.jpg

post-19177-0-56499600-1333208033_thumb.jpg

post-19177-0-83759500-1333208041_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Deci practic e o vechitura pe care o dai foarte scump pentru ca Batio avea una la fel. De ce nu m-am gandit si eu cand aveam Dacia? Ceausescu avusese una la fel si deja iesise din fabricatie....

 

Serios, acum. Am luat un GSP 1101 pentru mai putin de jumatate din pretul asta. Unde pui ca pe EvilBay un gsp-21 e la vreo 100 $ bucata.

 

Cat despre sunet... sunt sigur ca suna ok, insa nu procesorul asta i-a facut celebri pe Iommi, Vai sau Batio. Talentul, viteza, munca .... si astea au contat foarte mult.

Link to comment
Share on other sites

Asta inseamna ca un fender din anii '70 ar trebui sa fie la vreo 200$ bucata nu? Tu macar stii ce inseamna VINTAGE??Cati chitaristi incearca sa obtina sunetul anilor '80??De ce crezi ca atatea firme de doze scot DOZE VINTAGE daca,dupa tine alea-s invechite?Iar referitor la GSP1101,ala nu are nicio treaba cu GSP 21 LEGEND.E ca si cum te-as intreba de ce vinzi un Gibson super 400 florentine la 19,000 de euro pe cand un Gibson Studio e 650 euro...LUATI SI MAI DOCUMENTATI-VA INAINTE SA COMENTATI AIUREA,VA ROG!!!

Deci practic e o vechitura pe care o dai foarte scump pentru ca Batio avea una la fel. De ce nu m-am gandit si eu cand aveam Dacia? Ceausescu avusese una la fel si deja iesise din fabricatie....

 

Serios, acum. Am luat un GSP 1101 pentru mai putin de jumatate din pretul asta. Unde pui ca pe EvilBay un gsp-21 e la vreo 100 $ bucata.

 

Cat despre sunet... sunt sigur ca suna ok, insa nu procesorul asta i-a facut celebri pe Iommi, Vai sau Batio. Talentul, viteza, munca .... si astea au contat foarte mult.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca comparatia cu fender-ul vechi e potrivita. Am avut si eu asa o scula si nu am reusit sa o vand nici cu 100 de euro.....am dat-o la schimb pe ceva nimicuri.....unii vand pe acest forum voodu valve made in USA si nu reusesc sa il dea nici la 350 euro.....si ala chiar suna in comparatie cu gsp 21.

Link to comment
Share on other sites

Diferenta dintre VINTAGE si VECHI este calitatea oferita de scula. GSP-21 nu exceleaza la calitatea sunetului sau a pieselor, ca sa il poti numi vintage (niciul multiefect electronic nu poate deveni vintage, dupa parerea mea personala, pentru simplul motiv ca toate se strica in timp).

 

Nu inteleg ce anume ti se pare aiurea la comentariile noastre. Ca ti-am aratat pretul cerut de altii pentru acelasi produs "vintage"? Ca te-am contrazis la reclama exagerata gen "sunetul care l-a consacrat pe Vai". Ca incercam sa prevenim specula pe forum? Nu cred, totusi, ca e o idee buna sa il numesti pe un moderator "maimuta" si apoi sa insisti ca tu ai dreptate si toti ceilalti sunt necunoscatori. Un simplu search pe google te-ar fi lamurit asupra valorii produsului vandut de tine iar google nu da re zultate "aiurea".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.