www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Salut, Vreau Si Eu O Parere :d


Guest Radu Popa
 Share

Recommended Posts

Guest Radu Popa

Salut! Recent am facut un cover al solo-ului de la nothing else matters, si as vrea si eu o parere :D Linkul este acesta

,
Link to comment
Share on other sites

Guest Radu Popa

Stiu, nu am venit aici sa ma laud, nici ca sa arat lumii ce pot, nu am niciun interes in a face acest lucru. Stiu ca mai am de lucrat mult, sunt constient de "skill-ul" meu actual. Am postat acest topic doar pentru niste opinii, stii, pentru ca pentru mine, poate suna bine, da' poate pentru urechea unui necunoscut nu. Stai calm, ma numar printre acei "chitaristi" care se asteapta ca lumea sa ii laude doar pentru un simplu solo, sau doar pentru un simplu cover, asta e o absurditate.

Link to comment
Share on other sites

poate ajuta cu ceva ideea (de curand formata) a mea... Si eu am dat si am pus chestii sa le auda lumea prieteni/necunoscuti ca sa aud pareri... si rezultatu e un fel de ciorba... unii spun ca-i bestial, altii spun ca nu-i cine site ce... Indiferent de parerea altora important e ca cel care impartaseste creeatile lui sa nu se "plafoneze" dupa pareri si asteptari... Depinde unde vrei tu sa ajungi si ce vrei sa faci, mai ales cand vine vorba de "skill" ... si mie mi se pune pata cand il aud pa unu care stie vreo 2-3 lickuri (dar care imi plac in mod deosebit) ... chit ca altceva habar n-are si poate si poate ca nu-s foarte corect cand ridic anume artisti cu mult mai presus de nivelul lor... Am si eu un cativa fani (nu stiu cum dracu am reusit da ma rog...) care sunt in extaz cand asculta ce fac eu... Parerile astea m-au facut sa dedic si mai mult timp zdranganitului insa in loc sa invat lucruri noi, am ramas cu aceleasi idei iar in ultima vreme am realizat ca sunt departe de ceea ce vreau eu sa fac...

 

Cat despre ce ai postat tu... calitatea audio a inregistrarii lasa de dorit... nu stiu melodia da suna interesant... prea scurt totusi si nu-i destul de impunator (deoarece eu ii cunosc mai mult dupa "sad but true" care e de altfel definita de badass)... baga mare in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Hey! How's the weather in Wonderland? :lol:

Da... e un wondershit care te duce jos sau cel putin te face sa stagnezi... astfel am decis sa nu mai postez draceniile pe care le fac si sa bag mare la ideiile mele... Apropo mister Lemfir... daca tot il ai pe Hendrix acolo sus... baga si tu un mic impro cu stilu lui... chiar sunt innebunit sa aud roadele "hendrix" ( nu fac misto... cauta "jimicolors" pe youtube daca nu ai auzit... e misto rau... chiar imi pasa frate)... numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Da... e un wondershit care te duce jos sau cel putin te face sa stagnezi... astfel am decis sa nu mai postez draceniile pe care le fac si sa bag mare la ideiile mele... Apropo mister Lemfir... daca tot il ai pe Hendrix acolo sus... baga si tu un mic impro cu stilu lui... chiar sunt innebunit sa aud roadele "hendrix" ( nu fac misto... cauta "jimicolors" pe youtube daca nu ai auzit... e misto rau... chiar imi pasa frate)... numai bine!

Timpul din pacate nu-mi permite sa inregistrez nimic deocamdata(si nici cheful, nu stiu de ce); cant cand mai apuc si cateva franturi de melodii. Nu sunt neaparat pe stilul lui, dar el e unul din artistii mei preferati(printre multi altii) si unul din motivele pentru care am pus mana pe chitara. Nu inseamna ca daca ai avatar cu Saturn 5, vrei sa pleci intr-o excursie pe luna. ;)

 

Uite aici o inregistrare de acum un an. Cover dupa Purple Haze

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.