www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitaristul Care Cauta In Bucuresti


Guest
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

 

 

 

 

Ma numesc Vali, sunt din Bucuresti, cant la chitara de 10 ani, am 25 de ani si caut o trupa data naibii. Echipamentul meu consta in: 2 chitare electrice, amplificator 100W RMS (pentru repetitii sau live) si o pana foarte buna. Am cantat mai bine de 4 ani in formatia Pretoria unde m-am simtit excelent (experienta live - baruri prin Bucuresti/Padina fest), dar din pacate aceasta nu mai exista. Stiluri abordate: alternative, blues, heavy metal... Consider ca sunt destul de versatil in ceea ce priveste genurile. Pot ajuta cu compunerea melodiilor si versurilor. Nu sunt un Satriani si consider intotdeauna ca mai este ceva de invatat.

 

Singurele rugaminti pe care le am este sa existe un vocal bun, sa nu cantam despre florile de pe campii si despre cat de minunata este viata (nu ca nu ar fi dar mai are multe lucruri prin ea)

Am vazut ca lumea obisnuieste sa puna ceva cu ei: http://grooveshark.com/s/One+Horse+Town/3z0UM4?src=5

Este melodie live din Fabrica, nu mi se pare cea mai reusita dar m-am simtit cel mai bine pe ea. eu sunt cel cu chitara solo.

 

Altceva nu stiu ce sa va mai povestesc, prefer sa nu fac coveruri, sunt stangaci si meldia mea mea favorita este Little Wing dar doar varianta asta:

http://grooveshark.com/s/rare+Live+Classic+With+Jimmy+Page+Robert+Plant+and+Steve+Vai/2EtN8x?src=5

 

Am de gand sa ma implic asa ca cer la fel si din partea voastra.

 

Ziua buna !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest oldschoolReloaded

Imi pare rau ca nu mai sunteti. v am vazut atunci in fabrica si am tot asteptat sa va mai aud si alta data, ca mi ati placut mult . bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.