www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tips Cauta Basist


tudoranu
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor

 

Cate ceva despre noi ..de ce , unde, cum, cand:

www.facebook.com/tipsofficial

 

Primul nostru EP se poate download-a de aici:

www.reverbnation.com/tipsofficial

 

Ultimul nostru single:

alte inregistrari aici:

www.youtube.com/tipsofficial

 

Avem sala de repetitii proprie unde nu suntem constransi de timp sau scule.

Exista oameni care se ocupa de chestiile complementare muzicii (managment, pr, booking agent, consilier imagine).

 

Ce cautam: un basist caruia sa-i placa ce se intampla cu noi (muzical vorbind) care sa fie creativ si open minded.

Seriozitatea, implicarea, sculele nu cred ca mai trebuiesc mentionate fiind de la sine intelese pentru cineva care vrea sa faca asta la un nivel superior hobby-ului.

Nu facem auditii sau dam interviuri ( nu cred ca suntem la acel nivel, inca :) ) ci pur si simplu cautam o persoana cu care sa empatizam muzical.

 

Multumesc!

Edited by tudoranu
Link to comment
Share on other sites

Servus!

 

Numele meu este Andrei, si cred ca avem un numitor comun. Aruncati un ochi pe topicul deschis de mine http://forums.rgc.ro/topic/66784-basist-cu-experienta-cautinfiintez-trupa-oameni-talentati-cu-initiativa/page__p__630249#entry630249 .

Daca v-am starnit interesul astept sa ma contactati pentru o discutie mai amanuntita.

 

Seara faina sa aveti!

Link to comment
Share on other sites

mihai ionescu, ma numesc si fara niciun fel de sarcasm sunt destul de cunoscut prin radio-vezi orchestra radio

am mai cantat si cu puiu pascu si cu alti muzicieni din bucuresti

raspunsul vostru cu sarcasm ma face sa renunt la a mai dori sa cant cu o trupa ca a voastra

succes???...............

 

Mihai, chill man! :)

Si eu sunt bassist la fel ca si George M. care a postat glumitza de mai sus. E doar o gluma, sunt sigur ca nu a vrut sa te jigneasca in nici un fel! Si nu cred ca face parte din Tips, deci nu trebuie sa renunti la a mai incerca sa canti cu ei!

 

Pace!

Edited by phlaphee
Link to comment
Share on other sites

Haha, Mihai, daca Tips ar fi cautat tobosar, atunci as fi spus ca o persoana care sta prin preajma unor muzicieni se numeste tobosar. :lol:

 

Nu te supara, dar intre muzicieni nu se fac glume? Cele mai tari glume sunt acelea pe care oamenii dintr-o anumita breasla si le fac intre ei, pentru ca le inteleg. Sunt mult prea sigur ca si Puiu Pascu stie bancuri cu si despre pianisti. ;)

 

Mai era un banc extraorinar, nu ti-l mai zic fiindca e lung, dar poanta era "Si ce se intampla domnule daca se opresc tobele (intr-un trib de bastinasi)? Atunci incepe soloul de bas!!". Sau Nelu Dumitrescu si cu Borobeica intr-o depresie totala, se arunca de pe un bloc, ca in sfarsit sa faca si ei ceva in viata asta in acelasi timp. Si cand s-au izbit de asfalt s-a auzit TA-DAM.

 

Comedia sal-vea-za Romania. :)

 

Tudor, scuze daca ti-am stricat vreo prosibila colaborare cu Mihai. :respect:

Edited by George M.
Link to comment
Share on other sites

scuze trupei tips.........se pare ca nu am fost atent la topicul postat de altcineva

in ceea ce priveste glumita postata de george, desi nu sunt un tip lipsit de umor( se vede ca n-am gustat-o),.........nu-mi place sa glumesc cu persoane pe care nu le cunosc, indif.de varsta sau ocupatie,.........am glumit nu demult cu cineva si reactia nu a fost tocmai cea asteptata

oricum cer scuze inca odata celor de la tips si le doresc sa-si gaseasca basistul potrivit.......

cu prietenie,

mihai

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest burny

Salutare...As fi foarte interesat de postul de basist la trupa voastra. Pot spune ca sunt atras de modul in care abordati piesele. Va las id-ul meu burning.lord sau emailul burnnglord6@gmail.com daca bineinteles mai este de actualitate anuntul :)....Astept sa discutam mai multe. Toate cele bune

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.