www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Softuri utile pentru chitaristi


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

IO ,PENTRU SCOS PIESE SI MAI ALES SOLOURI RAPIDE :) ,FOLOSESC TRANSCRIBE-UL!

ARE O FIDELITATE INCREDIBILA!ORICAT DE LENT AI DA PIESA TOT SE DISTING TOATE NOTELE!

DACA VREA CINEVA KITTUL IL POSTEZ MAI TARZIU CA MI-E LENE SA-L CAUT ACU! :)

M-AM IMBATAT! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chirtoaca Silviu

Un program foarte interesant mi se pare "Band in a box".Introduci acorduri, masuri si el iti genereaza o piesa complet! Poti sa selectezi stilul si o va orchestra diferit.Genereaza toate instrumentele: toba , bas etc.

 

Genereaza pana si solo-uri peste ce armonii ii dati voi.

 

Daca nu va pricepeti sa va faceti nishte tobe in alte programe va recomand sa vi le generati cu asta.

 

Apoi puteti sa luati mid-ul exportat sa il introduceti in fruitty loops si sa il faceti sa sune.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Un program cu cat mai muuuulte sample-uri mi-ar trebui mie. Imi puteti recomanda ceva? Am incercat mai demult Dance EJay, dar nu sunt Marius Moga si nici nu ma incadrez in stilul lui :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest Sutz

Ca veni vorba de programele....uite acu o aparut Guitar Pro 5 cu sunete reale(cine are pe acasa dc++ o sa fie incantati). Programul se poate lua de pe siteul lor(intri pe google si dai cautare la guitar pro 5) dar este trial si trebe activat(problema se rezolva cu cun crack) da nu are sunete reale ci daor miduri...cunoscatorii stiu :) Deci daca faceti rost si de libraria de sunete reale v-ati scos. mi se pare un program tare dragut si folositor. Adik eu compun melodii intregi :) cu toate instrumentele(baterie bass chitara si ce mai trebuie). Este f simplu dac ai un pic de rabdare sa te prinzi care-i treaba cu masurile....timpii si alte chesti. MULTA BAFTA !!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Chiperion

Se vorbea de ,,Transcribe!'', ei bine, iaca aici un download link.

http://downloads.vnunet.com/download/32480.html

Am impresia ca-i shareware.

Iaca si-un metronom cu o gramada de optiuni:

http://www.download.com/Weird-Metronome/3000-2133_4-10153027.html

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

cautand pe net am dat de un program n-Track Studio nujt cum (acum il downloadez si eu deci nu prea stiu ce stie sa faca) care pare a fi util la inregistrari etc :) ca sa'l instalati aveti nevoie si de ceva de genu microsoft .NET framework. am pus linkuri catre amandoua chestiile

 

http://www.fasoft.com/downloadntrckbig.html pentru n-Track

http://www.microsoft.com/downloads/thankyo...;displayLang=en pentru frameworku ala :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Baumwolle

E plin topic-ul acesta de recomandari. Mediocru, bun pentru fun si doar atat Guitar Rig 2 nu mi se pare, poti face o treaba mai mult decat decenta cu el. Incearca si Amplitube 2.

 

Amplif-ul si pedalele sunt the real thing. Guitar Rig-ul este o simulare. Si ai fi uimit...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

In loc de chitara pot folosi basul impreuna cu Guitar Rig 2? Exista un asemenea soft special pentru bas?

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Faimosul Cubase.

Mai e un softulet foarte util pentru formarea urechii, EarMaster Pro.

 

daaaa si mai alessssx SX :)

 

Da. Multumesc. :) O sa incerc zilele astea AmpliTube Jimi Hendrix™. E nou aparut si pare interesant. Dar softul tot soft ramane. :(

 

daaaa dar si cand ai o pedala d'aia ruginitaaaa si nu un TONELAB...

... merge u GR2 de nu se poate...

 

mai ales cand nu vrei sa "scartie" chitara ta ca toate trupele...

... ca tocmai ascultam cum o trupa care are DIGITECh suna CACU digitech...

... iar alta cu un proc KORG Axxx suna ca alta trupa cu proc Axxx, etc.

 

orice proc daca il modelezi cum vrei... tot ca acel proc va suna.

totul consta in ce lant de amplificare si captare il folosesti B)

 

la fel si GR2, daca umbli la preseturi, daca iti captezi chitara din ceva. etc.... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Patru, da' credeam ca nu-i asa mare diferenta...Stai oleaca, iau si eu ultima versiune si vad.

 

edit: cam 'empirica' treaba, dar da si matale un File/Export/ASCII, salveaza in .txt, deschide-l intr-un editor de texte si fa-l mare...

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.