www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedale La Comanda Usa!


Recommended Posts

Salutare baieti. Totul este o mare idee care de fapt functioneaza pt. mine de 1 an si ceva.

Vreti pedale dp piata americana? cu preturi in $? noi sau second?

Le puteti avea la :

*preturile listate la ei pe site +

 

*taxa de shipping 1+2 +

 

*comision 5-10 $

 

Exemplu practic!

MXR Carbon Copy 149'99 $ Musiciansfriend NOU!

sau @ 110$ used GuitarCenter +

taxa shipping 1 -> pana in RO 7$

+ taxa shipping local(fancurier -pana la voi acasa) 5$

+comision 7,5 $

 

=Carbon Copy (new) 169,49$ =550 lei livrat acasa

=Carbon Copy (used-like new) 129,5$ =420 lei livrat acasa

 

preturile in EU =166 euro=725 lei + shipping = aprox 800? probabil

 

Voi decideti daca se merita sau nu.

Is curios daca ar fi macar 5 persoane de inceput sa punem o comanda.

Comenzile pot fi onorate in aprox.1 luna-max 2

Astept feedbackul si comentariile voastre.Pro si Contra.

 

Repet!este deocamdata doar o idee!

Link to comment
Share on other sites

salutare...mi se pare ca ai dat un exemplu cam prost :P la noi un Carbon Copy e exact 550 lei, si poti sa-l iei direct din magazin, sa-l incerci inainte, sa nu ai surprize, si mai ai si garantie 2 ani :) asadar, parerea mea e ca diferenta de pret nu e atat de mare incat sa fiu dispus sa renunt la garantie, si sa mai si astept o groaza de timp sa-mi vina pedala...

 

cre' ca o treaba din asta ar functiona foarte bine cu alte scule, cum ar fi ampuri si chitare care sunt, intr-adevar, overpriced in Europa, sau care nu se gasesc pe la noi...

Link to comment
Share on other sites

http://www.shopmania.ro/instrumente-optice/p-mxr-carbon-copy-analog-delay-8612075

http://e-audio.ro/mxr-carbon-copy-analog-delay-p-7958.html

http://www.guitarshop.ro/produse.php?bid=21&scid=63&pg=5

unde e 550?:) da nu conteaza. e un exemplu doar. la alte pedale dif este chiar dubla uneori.

 

Exemplu practic!

MXR Carbon Copy 149'99 $ Musiciansfriend NOU!

si cum il aduci gratis de acolo? iar daca il aduci prin Usps, DHL etc, vei plati si vama 30% la oficiul postal. pe langa 40-70$ shippingul. poti sa te interesezi ca nu bat campii, vb din propia experienta.

 

man , dar dc nu vii si cu ceva site-uri de unde se pot lua, oricum ideea ii super buna, :yay:

preturile sunt cam la fel la ei.site-uri de referinta ar fi music123, musicianfriend etc. Firma cu care aduc eu are o singura cerinta:toate coletele sa vina pe acelas nume la ei in sediu ca ei apoi sa le impacheteze intr-un colet de minim 42 lbs. Aici apar eu.Va comand exact pedala-chitara-ampul etc dorit cu confirmare de tranzactie pe paypal iar cand ai scula mio platesti prin transfer bancar. oricum detalii ar fi de pus la punct.[avans de 10%-pt ca nu pot sa comand 10 pedale iar apoi sa raman ceu ele pe cap si altele, diferenta de curs valutar la dolar cumparare-vanzare(@ 0.5% din valoare F PUTIN - la 100$ inseamna 50 centi) etc]

Ganditiva ce ati vrea. Eu unu am gasit niste chestii care se merita USED.preturile ar fi asa

ErnieBall VP 250k 60$

JHS Buffer 80$

Telecaster made in Mexic 300$

pedaltrain jr softcase 80$

la ele se adauga ecuatia.

produsele sunt MINT condition!ca noi!pt orice produs care ar venii defect returnez banii!

sau orice produs nou se poate comanda.

sa vedem daca mai sunt interesati.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.