www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amp 5W Electromagnetica


viobio
 Share

Recommended Posts

ok...au fost oameni care au comentat de pret sau de design, insa cred ca reala problema a oamenilor (mai ales ca celor care nu sunt din Bucuresti) este ca nu au acces la "brandurile" romanesti...si mai ales ca este aproape inexistenta promovarea corespunzatoare video si audio...sa fim seriosi majoritatea checkuim o scula pe youtube dupa care daca ne capteaza interesul sapam mai departe, pentru ca nu prea avem o varietate de magazine unde sa mergem sa probam scule...ori in cazul celor care construiesc ampuri si chitari in Romania nu am vazut ceva video profesional, endorsement corespunzator (ok Grossu a facut ceva treaba la capitolul asta dar de ex nu l-am vazut pe Sakis-un fel de flagship al brandului,right?-sa vb intr-un video profesinist despre calitatile modelului primit)...de ex Vio putea sa insiste pe colaborarea cu Alberto Bolocan mai mult cu cel putin un video profi si poate mai multe workshopuri...nu stiu sunt doar idei...chiar nu e asa de greu daca te uiti ce fac alte companii...dau 2 ex emple fara nici o legatura personala cu ele, dar sunt poloneze firmele deci tot est-europeni:LABOGA amps si RUN guitars...pai astia echipeaza aproape toate trupele de metalisti polonezi, Mr Laboga mergea la concerte de metal in Polonia si daca ii placea artistul la sfasitul concertului il intreba daca vrea sa faca schimb ampul artistului contra unui endorsement Laboga, cu mentenata x ani sau schimbat ampul la fiecare 2 ani, schimbat free of charge lampi la 6 luni, etc e doar un exemplu again...iar acuma aceste compabii sunt extraordinare, nu mai vorbesc de Mayones guitars...pai si atunci noi ce pretentii avem, again?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ai drepatate in ceea ce spui , Vio a organizat workshopuri vreo 5 si organizeaza saptamanal la frankie caffe cantari la care sunteti invitati sa veniti si puteti proba orice amp care este acolo fara nici o problema , trupa Tribut canta pe amp-uri facute de Vio . Ideea cu un videoclip de prezentare este ok si ne-am gandit si cu siguranta o sa facem unul , cand ... nu stiu. Apropo de Alberto in filmarie facute cu chitarile lui Augustin @avatar2100 sunt pe amp-urile facute de Vio . Daca cineva este interesat sa vina sa vada un amp poate veni in orice zi la Electromagnetica si poate proba fara nici o problema orice amp este acolo inclusiv amp-ul produs de ELECTROMAGNETICA

DECI FACEM INCA O DATA PUBLICA INVITATIA DE A PROBA AMP-UL PRODUS DE ELECTROMAGNETICA SI CELE PRODUSE DE VIOTUBEAMP SI A DISCUTA PE VIU DESPRE ACEST AMP .

Nu trebui sa veniti cu chitara voastra punem noi la dispozitie mai multe .VOI DOAR TREBUI SA VENITI, trebui doar sa dati un tel inainte pt a fi siguri ca suntem acolo

Edited by bure_73
Link to comment
Share on other sites

Guest postalservice101

Ai drepatate in ceea ce spui , Vio a organizat workshopuri vreo 5 si organizeaza saptamanal la frankie caffe cantari la care sunteti invitati sa veniti si puteti proba orice amp care este acolo fara nici o problema , trupa Tribut canta pe amp-uri facute de Vio . Ideea cu un videoclip de prezentare este ok si ne-am gandit si cu siguranta o sa facem unul , cand ... nu stiu. Apropo de Alberto in filmarie facute cu chitarile lui Augustin @avatar2100 sunt pe amp-urile facute de Vio . Daca cineva este interesat sa vina sa vada un amp poate veni in orice zi la Electromagnetica si poate proba fara nici o problema orice amp este acolo inclusiv amp-ul produs de ELECTROMAGNETICA

DECI FACEM INCA O DATA PUBLICA INVITATIA DE A PROBA AMP-UL PRODUS DE ELECTROMAGNETICA SI CELE PRODUSE DE VIOTUBEAMP SI A DISCUTA PE VIU DESPRE ACEST AMP .

Nu trebui sa veniti cu chitara voastra punem noi la dispozitie mai multe .VOI DOAR TREBUI SA VENITI, trebui doar sa dati un tel inainte pt a fi siguri ca suntem acolo

 

1. Nu m-as duce si am sa iti spun si de ce. Unu la mana sunt la 2000de km distanta, si doi la mana am avut eu o experienta neplacuta cu un "producator". Nu vreau sa dau nume dar ideea e ca atunci cand m-am dus sa testez ceva am fost intampinat cu un tupeu de "domle.,...hai sa fim seriosi, eu sunt expertu, tu nu ai habar". De asemenea nu vreau sa mie se spuna multi termeni tehnici pe care eu nu ii inteleg in ideea de a ma face pe mine sa cred ca nu am dreptate.

Pentru ca intra foarte multa munca in construirea si proiectarea unui astfel de amplificator, inteleg ca cel care l-a construit e mandru si ca nu ar accepta critici foarte usor. Point and case, threadul asta. Atunci cand cineva iti spune:. :"nu imi place aspectul ampului" nu dai reply cu "pai ia uite p'\asta, asta e si mai urat, da se vinde? pai de ce? pai de ce nu?". doar notezi jos. "omului nu ii place culoarea, fontul si aranjamentul butoanelor" .

 

2. Consider ca ar trebui trasa o linie intre departamentul de proiectare si cel de promovare al acestui...business. Cei care se ocupa de partea tehnica sa ramana in spate si sa se alatura cativa tineri pe partea de promovare. (+1 pentru alberto bolocan, ar putea sa faca un demo foarte misto pentru amp).

 

3. Cu toate ca e greu sa tii ego-u sub control, nu dai reply la feedback! Daca eu spun ca ampu arata ca o **** nu imi da reply cu "da tiny terrou asta ti se pare ca arata mai cu mot"? Pastrezi toate reply-urile si le analizezi. daca din 100 de persoane 40 spun ca ampu e urat, 50 ca nu ii intereseaza si 10 ca e frumos atunci trebuie sa faci ceva in privinta asta .

 

4. ar trebui facut un website de prezentare.

 

tot se spune pe aici ca noi comentam fara sa dam sfaturi..sper ca am spart acest mit. pentru design nu ma bag pentru ca nu sunt deloc talentat :P

Link to comment
Share on other sites

Am citit cu atentie si o sa mai citesc in continuare ,ce se scrie aici. Eu ramin uimit de un lucru care a fost explicat de citeva ori,mai explic odata . Cam toata lumea mi de adreseaza mie ,ca si cum eu as produce ampul,EU AM CEDAT TOATE DREPTURILE INTELECTUALE CATRE S.C. ELECTROMAGNETICA S.A. Eu nu fac urmatoarele lucruri NU PRODUC AMPUL NU MA OCUP DE MARKETING NU AM FACUT DESIGNUL AMPULUI NU COMERCIALIZEZ AMPLIFICATORUL E firesc sa sustin promovarea amplificatorului in primul rind din ratiuni morale,nu am sustinut niciodata ca este cel mai bun/frumos/extraordinar amp. Nu sunt suparat pe nimeni.e forum si trebuie sa citesti si parerile altora,fiecare luat in parte. Cineva spunea de workshopuri,probabil ca sunt cam singurul care a facut asa ceva,a mai facut Gabi pe vremuri,sa punem la socoteala si cintarile live din Frankie Caffe ? http://forums.rgc.ro/topic/86109-cintari-live-in-frankie-caffe-evenimente-sustinute-de-viotubeamp/ intrati pe pagina clubului http://forums.rgc.ro/topic/86109-cintari-live-in-frankie-caffe-evenimente-sustinute-de-viotubeamp/ . Cu ce sunt eu vinovat ,cind pun sala de repetitii la dispozitia voastra ,pentru a face teste cu pedale si nu vine nimeni? stiti despre ce este vorba.. Multi au impresia ca trag de oameni sa probeze ampuri ,gresit,invitatia este pentru a sti ce doresc chitaristii,cu toate ca majoritatea celor care vor sa vada ce si cum NU AU TREABA CU RGC! Nu am tratat pe nimeni niciodata de sus,daca cineva a fost in aceasta postura are scuzele mele,din contra am un simt al umorului foarte dezvoltat,poate prea mult. O seara frumoasa sa aveti

Edited by viobio
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.