www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare Despre Procesor


Guest George Iulian
 Share

Recommended Posts

Guest George Iulian

Aveti cumva idee daca exista vreun procesor de chitara care sa aiba 2 intrari de chitara pe canale diferite? Adica sa poti conecta 2 chitare in el si sa poti selecte efectele fiecarei chitari fara a o influenta pe cealalta. Si daca da, dati un link cu asa ceva.Si daca nu,nu...

Multumesc :-)

Si ca sa prind doi iepuri cu o intrebare. Recomandati-mi va rog un procesor pentru in jur de 300 ron pentru un Ibanez GRX70DX (http://www.esound.ro/Ibanez-GRX70DX-Jumpstart-Pack,p-819.html)

:)

Merci :)

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu procesoare ieftine care sa faca asa ceva. Vezi ca sunt unele care au doua intrari (la Behringer V-amp am vazut asa ceva), insa, atentie, nu sunt facute pentru ceea ce vrei tu. Au cu totul alt rol.

Pana la urma cel mai simplu este sa-ti cumperi doua procesoare, nu sunt chiar scumpe. Chiar iti recomand V-amp. Mi se pare ca face pipi serios pe Zoom G1.

Link to comment
Share on other sites

Aveti cumva idee daca exista vreun procesor de chitara care sa aiba 2 intrari de chitara pe canale diferite? Adica sa poti conecta 2 chitare in el si sa poti selecte efectele fiecarei chitari fara a o influenta pe cealalta. Si daca da, dati un link cu asa ceva.Si daca nu,nu...

 

Baronul Munchausen avea o vorbă : "Două stacane de vin fiert sunt mai bune decât o stacană vin fiert !" :)

 

Line6 UX2 are 2 intrări de instrument şi posibilitate de setare, prin PodFarm2, pe două canale, left & right, cu simulări de rack diferite...

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Aveti cumva idee daca exista vreun procesor de chitara care sa aiba 2 intrari de chitara pe canale diferite? Adica sa poti conecta 2 chitare in el si sa poti selecte efectele fiecarei chitari fara a o influenta pe cealalta. Si daca da, dati un link cu asa ceva.Si daca nu,nu...

Multumesc :-)

Si ca sa prind doi iepuri cu o intrebare. Recomandati-mi va rog un procesor pentru in jur de 300 ron pentru un Ibanez GRX70DX (http://www.esound.ro...Pack,p-819.html)

:)

Merci :)

 

Daca ai spune de fapt ce vrei ar fi mai edificator .

 

Nu am vazut nici un procesor .mixer /recorder+efecte hardware care sa aiba doua procesoare separate ...

 

In PatchMixer de la E-MU pot sa configurez separat multe !!! efecte hardware separat ptr fiecare canal .

Asa ca se poate ca un mixer/digital recorder standalone E-MU sau Creative sa aiba aceleasi posibilitati .

Sau de la alta firma ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.