• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
xbass

Turneul Framus- Rgc S-A Terminat

69 posts in this topic

Salutare prieteni!

Declar turneul Framus/ RGC terminat :-)

XBASE Music Shop - Sibiu vrea sa multumeasca RGC pentru sprijinul acordat, si voua pentru reviewurile facute :-)

Unul din voi va castiga chitara,p rin tragere la sorti. Propun sa se faca un comitet din administratorii RGC care sa traga la sorti dintre cei care au respectat intocmai regulamentul turneului - in speta cei care au postat review si clipuri :-)

Daca nu doreste nimeni din partea RGC sa traga la sorti, pot face eu asta :-)

Astept sugestiile voastre!

Cu prietenie,

Florin Barbu

XBASE Shop

Sibiu

3 people like this

e musai pentru cei care vor sa participe la "tombola" sa fi facut si review si inregistrare video, sau doar una din ele?

intreb asta pentru ca tehnic vorbind nu am avut scule ca sa inregistrez ceva sau sa fac un filmulet, si probabil ca nu sunt singurul in situatia asta, cred...

peace!

1 person likes this

e musai pentru cei care vor sa participe la "tombola" sa fi facut si review si inregistrare video, sau doar una din ele?

intreb asta pentru ca tehnic vorbind nu am avut scule ca sa inregistrez ceva sau sa fac un filmulet, si probabil ca nu sunt singurul in situatia asta, cred...

peace!

Lasa man, at least you have a review deci cred ca poti participa, eu nu am nici nici :lol: doar asta si ceva samples postate pe threadul orasului,asa ca nu cred ca particip(nici nu merit :D sper cineva care merita chitara sa aibe norocul sa o castige!)

Ma bucur ca am putut testa chitara,multumesc pentru ocazie!

In mod sigur cand imi voi permite voi merge si eu pe ceva din mahon.

Bafta la toti.

Edited by Razvan S.
1 person likes this

Saltare, si va multumesc :-)

Regulamentul este aici:

http://forums.rgc.ro/topic/45733-turneul-rgc-framus-a-inceput-regulament/

Si are mai multe puncte... Nu este corect pentru cei care au respectat regulamentul, sa includem pe cei care nu au respectat. Au muncit mai mult - sansa lor este mai mare :-)

Pot sa va mai las cateva zile sa puneti review-urile, dar este nevoie de poza, clip, etc... Regulamentul este clar...

O zi faina roakerilor!

well, at least was free..partida

she did a pretty good number on all of us :rock:

Da, eu i-am dat rapid, ca chioru :tardlol:

Am primit si eu multe intrebari de la oameni care stiu ca sunt endorser si ca am o legatura cu Florin Barbu, ultima oara cand am vorbit cu el acu vreo 2 luni sau ceva de genu' imi spunea ca este foarte ocupat dar ca va rezolva treaba asta, insa iata ca nu mai avem nici o veste, si eu pe linie de comunicare am luat legatura cu cei din Germania direct care imi raspund imediat a doua zi la mail si isi fac treaba pentru ceea ce am eu nevoie.

Doar trebuie sa bage alea 20-25 nume cate sunt, intr-o caciula, si sa extraga unul...

si s-a terminat balciul :D

Edited by Razvan S.
1 person likes this

Pentru ca totusi am reusit sa dau de Florin(pe FB), mi-a spus personal sa fac o lista cu cei care suntem(el este foarte ocupat), si care RESPECTAM regulamentul!

Am analizat review-urile, si din ce vad eu, astia suntem, doar ca (inainte sa imi sariti in cap), la cei la care am scris ceva in dreptul lor, ar fi probleme.

In regulament se specifica ca trebuie video, poza, sample. In mod cert macar poza este necesara, macar sa dovediti ca ati avut instrumentul sau ca l-ati tinut in mana.

Am marea rugaminte, ca sa nu ne dam in cap, daca aveti obiectii, postati-le aici. Repet, regulamentul, este regulament, nu eu l-am facut.

Astept 1-2 saptamani pt obiectii. Il contactez pe Florin pentru cei cu ,,probleme'' deci aceasta nu e lista finala!

Am gasit si altundeva un topic, in care parca gasisem 2-3 reviews dar nu il mai gasesc. Daca observati userii aceia, va rog dati-mi PM cu threadul unde se regasesc

Deci va rog, obiectii, probleme, scapari! PM sau aici cu atentionare! Mersi

Lista PROVIZORIE:

CiocanelBloodyCiocanel

Razvan S.

ramurel

manbearpig

bamwels - nu are poza nici video, nici sample

Riff Hudson - nu are poza nici video, nici sample

Blackthorn - nu are poza nici video, nici sample

alex_omul

Squier

damian - nu are poza nici video, nici sample

Arthur

kapak - nu are samples

boondak

whitehorse535 - apare ceva pe pagina ca si cum ar fi postat dar nu vad nimic

Baumwolle

ilun

gibsonman

Balaurul

Seru

pixy

paria

draugr - a testat chitara dar nu a facut topic separat(ori sunt eu CHIOR si nu l-am gasit, ca TOPIC) ca ceilalti de mai sus+ fara poza,fara video, fara sample

Edited by Razvan S.
1 person likes this

Ma scuzi...regulamentul specifica clar, trebuie topic. Am sa revin cu detalii si solutie pentru cei cu probleme. Eu sper totusi ca o sa fie totul mai maleabil si toti cei enumerati inclusiv corecturi, sa participe(ma indoiesc ca cei existenti care nu au..mai ales useri FOARTE cunoscuti si chiar de Florin,nu ar participa deci,banuiesc ca va permite un bending of the rules )

At least...we are going somewhere now. Cand termin cu lista, Florin va face extragerea. Mersi mult de interventie. Daca mai observati, pls, feel free to say it.

LE!!: mai exista si un review pe pagina de reviews chitare a forumului nostru, acum mi-am adus aminte :D

Deci pana acum la lista aceea adaug:

Magic Mushroom (care nu are review)

Solarograma (uitasem complet de coleg, avea alt nume inainte, el are review pe reviews chitare), fara sample, cu poza.

Edited by Razvan S.

Multumesc Razvan, dar eu cu tot respectul nu intru in schema.

Reviewul din respectiva sectiune este la chitara pe care eu am primit-o prin endorsement de la Framus (Panthera 7 strings) nu cea din concurs, si oricum nu ar fi corect eu am doua chitari Framus si o multime de avantaje de la ei, adica m-as bucura sa o castige oricare dintr-e voi si sa apreciati si sa descoperiti in profunzime acesta firma de chitari exceptionala.

Bafta tuturor!

A, mai e unul... Cel căruia i-am predat eu chitara. Îmi scapă acum numele... Tre' să verific !...

Late edit : Am răsfoit topicul timişorean... ebola are username-ul...

.

Edited by ramurel

A, mai e unul... Cel căruia i-am predat eu chitara. Îmi scapă acum numele... Tre' să verific !...

Late edit : Am răsfoit topicul timişorean... ebola are username-ul...

.

Ebola nici macar nu a facut review...

Inca astept sa imi raspunda totusi Florin.

Nici nu am lamurit cu el cat de strict e ca nu dau de el, astept.

Mersi de completare amandoi, mai ales tie Solarograma!

Deci atunci lista ar fi cea initiala, dar fara Solarograma, si posibil cu ,,ebola''. Vedem, astept si eu raspuns.

Am si eu o obiectie, cu riscul de a parea rautacios: nu mi se pare normal ca cei ce nu au facut review si nu au macar o poza/sample cu chitara in cauza sa fie inclusi in tombola. Parca asa era mentionat si in regulamentul "turneului".