www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Santa Fe


Sympthom
 Share

Recommended Posts

Salut. Am fost la magazinul de muzica din Baia Mare , docom si mi-am cumparat o chitara semi-acustica Santa Fe... Multi mi-au recomandat-o , a fost 600 de lei dar cand am ajuns acasa , am cautat ce fel de model este... Si n-am gasit nimic despre chitarile Santa Fe.. stie careva un site in care sunt chitari Santa Fe sa imi dau si eu seama ce model e ? Sau macar unde scrie ce model e ? Ca nu am luat-o cu , cutie sau stiu eu.. am avut eu husa si am tot pus-o

 

img2074c.jpg

 

img2078wn.jpg

 

 

 

img2079fq.jpg

Edited by Sympthom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am o copie LP care are acelasi headstock cu inscriptia Santa Fe.Chiar si capacul de la truss road este identic, numai ca eu l-am pus cu partea alba spre exterior si mai nou i-am rotunjit colturile.

Chitara este Hora Reghin si este cumparata anul trecut de la magazinul Rapsodia din Bucuresti. A costat pana in 650 de lei.

Sunt foarte multumit de ea, arata si suna bine.

Cand o sa ajung acasa o sa pun si cateva poze cu ea.

Vezi si aici:

http://www.staggmusic.com/en/product_detail/a350-vs.html?backp=1

Link to comment
Share on other sites

Pe internet am gasit doar o serie de chitare acustice Takamine cu numele asta (de ex. TSF48C Santa Fe NEX) si o editie limitata Gibson LP Standard Santa Fe.

Modelul pe care il am eu l-am gasit de vanzare aici http://easybuyguitarshop.com/en/info9772499

dar fara logo-ul asta.

Eu cred ca cei de la Hora au aceste inscriptii de la proiecte mai vechi si le pun pe unele din produsele lor, fara sa supere pe nimeni.

Este un fel de marca "no name"!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vreau si eu sa-mi iau una la fel, dar am gasit-o in Pitesti la 9 milioane :o Ce magazin este asta de la care ai cumparat-o tu? Au site, ceva?

 

P.S. Sa o stapanesti sanatos, eu am testat una la fel si am fost incantat!

 

Pai 9 milioane a fost... Dar eu am cumparat-o aproape second .( adica a luat-o prima data un profesor de muzica , si nu are nici o urma de stricaciuni ) Si mersi :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest viewstar

chitara a fost importata de HORA, nu a fost fabricata la Reghin ! nu cred ca mai sunt in tara si alte exemplare, a fost o serie de instrumente importate cu acest nume

Link to comment
Share on other sites

Chitarele Santa Fe sunt intradevar importate si comercializate de catre Hora Reghin si se gasesc in magazinul lor de prezentare din Reghin intr/o gama destul de mare de modele. Probabil ca se pot cumpara sau comanda de la toti distribuitorii lor din tara.

Edited by boondak
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.