www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Identificare Chitara


Iuliu
 Share

Recommended Posts

salut

de curand am achizitionat (sh) o chitara hollow body in stare buna cu un sunet foarte bun, la un pret accesibil. proprietarul a scris in anunt ca-i dimavery ca a cumparat-o din germania....insa nu scrie nimic pe ea sau in ea sau pe cutie. am cautat pe net informatii insa nu am gasit acest model. ma poate ajuta cineva sa aflu ce fel de chitara este?

post-18754-0-76324000-1329548144_thumb.jpg

post-18754-0-99652900-1329548161_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pai tot ce e posibil ,e sa nu fie Dimavery....(stiu ca si Dimavery fac instumente in China)

E ceva China...Daca nu scrie pe ambalaj nimic,cred ca e greu sa o identifici.

Daca suna bine si ai dat bani putini,sa o folosesti sanatos! :yay:

Eu am vazut prin Supermarketuri chitare pe care nu scrie nimic, in afara de made in China.(calitate proasta.Doar cand te uitai la grif si la corzi te lua durerea de degete:))

Chitara ta pare sa arate bine.

Link to comment
Share on other sites

da... si eu cred ca e ca la loterie cu chitarile . Eu am un les paul 100 care este printre cele mai ieftine si mai slabe chitari de la epiphone insa am mai avut sansa sa testez si un les paul standard care e mai scumpa si ar fi trebuit sa fie mult mai buna decat chitara mea ... si dupa test am ramas relativ surprins...

Link to comment
Share on other sites

nu-mi fac nici un fel de probleme ca doar si epiphone, aria, squier ... produc in china eram doar curios sa stiu ce e dar si no name e bun ca o botez eu (i-oi zice gibson) :rock: . am vazut si probat harley benton hollow body dar constructia si finisajul lasa mult de dorit. an vazut si probat aria finisaje bune pret mare facuta tot in china, am vazut epiphone (varianta ieftina) tot china. pana una alta chitara stie sa cante mai bine ca mine, cand o s-o depasesc o s-o inlocuiesc cu una mai buna.

merci pt raspunsuri

astept si alte opinii

Edited by Iuliu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.