www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Transcript


Recommended Posts

Domnilor mai in tema, luminati-ma va rog cu un raspuns.

Pe vremuri aveam un programel meschin cu care puteam sa modific viteza track-ului fara sa afectez pitch-ul (inaltimea notei), ii zicea transpose sau transcript sau ceva pe-aproape, era un soft pe care-l dadeai jos de pe net si avea un spiel, ca trebuia sa ii resetezi mereu data, altfel expira si cam aia era.

Scopul soft-ului - sa "scoti" cate o bucata mai incalcita de la cate un chitarist/pianist/saxofonist mai acatarii.

Acum am un Mac si mi-ar trebui ceva asemanator. Ceva sugestii?

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

Domnilor mai in tema, luminati-ma va rog cu un raspuns.

Pe vremuri aveam un programel meschin cu care puteam sa modific viteza track-ului fara sa afectez pitch-ul (inaltimea notei), ii zicea transpose sau transcript sau ceva pe-aproape, era un soft pe care-l dadeai jos de pe net si avea un spiel, ca trebuia sa ii resetezi mereu data, altfel expira si cam aia era.

Scopul soft-ului - sa "scoti" cate o bucata mai incalcita de la cate un chitarist/pianist/saxofonist mai acatarii.

Acum am un Mac si mi-ar trebui ceva asemanator. Ceva sugestii?

 

vlc player

Link to comment
Share on other sites

Gata, mi s-au re-aprins beculetele, multumesc domnilor.

Da' care-o merge pe Mac? :huh:

O sa incerc gAssistant-ul.

 

vlc player

si cum faci? cu vlc-ul, ca nu ma prind.

de unde setezi viteza de redare? fara sa afectezi inaltimea notei, cam cum facea transcribe-ul ala de care incercam sa-mi amintesc la inceput?

ai incercat? merge?

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

Gata, mi s-au re-aprins beculetele, multumesc domnilor.

Da' care-o merge pe Mac? :huh:

O sa incerc gAssistant-ul.

 

 

si cum faci? cu vlc-ul, ca nu ma prind.

de unde setezi viteza de redare? fara sa afectezi inaltimea notei, cam cum facea transcribe-ul ala de care incercam sa-mi amintesc la inceput?

ai incercat? merge?

 

 

In stanga si in dreapta sliderului care iti arata secunda si minutul la care se afla piesa ai doua sageti. Cu cea din stanga reduci viteza,cu cea din dreapta o cresti la loc..

 

Folosesc de mult treaba asta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.