www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Rp255 For Home Use Si Poate Repetitii


Recommended Posts

In primul rand vreau sa mentionez ca e un procesor de exceptie :D Daca n-as fi primit cadou 2 pedale ( un crybaby si un Fullbore Metal ) mi-as fi cumparat acelasi procesor nou :D

Are un ton exceptional, si atatea functii incat la inceput te pierzi

Singura problema e ca butonul left are mici probleme ( de regula trebuie apasat de 4-5 ori ca sa mearga, poate ajunge si la 8-9 apasari cand I se pune lui) , de aceea nu cred ca s-ar incumeta cineva sa-l foloseasca live. Poate doar daca foloseste un ton maxim - 2 ( gen clean si distorsion) , are 60 preseturi, si cateva create de mine care suna destul de bine.

De aceea e perfect daca il folositi pentru inregistrat sau cantat. Calitatea tonului este foarte inalta. Il vand la un pret de exceptie (mai putin de 1/2 din cat costa nou) si anume 330 ron cu tot cu Power Supply si cutia originala ^_^

 

Sooo, 330 ron si e al vostru. Predau personal in Bucuresti :)

Link to comment
Share on other sites

UP ! Pentru 200 de ron primiti un ton incredibil. Poate fi folosit live (atat timp cat nu schimbati intre mai mult de 2 tonuri ) direct prin mixer sau amp. Oricand poate fi "ajustata" pedala stanga si sa se rezolve prob lema. Eu nu am stat sa-mi bat capul !

Link to comment
Share on other sites

Sorry bellzebut dar am oferte de 200 de ron chiar in bucuresti.. Update - am remediat mica problema la pedala stanga si acum procesorul este ca nou deci ridic umpic pretul. Deci, RP255 perfect functional cu tot cu adaptor - putin peste 200 ron, cat sa-mi iau si eu un set de corzi (de preferat unul mai bun :) ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.