www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

s-a afumat carnatzu'


Neuro
 Share

Recommended Posts

Greu m-am putut abtine sa nu vomit! Ma, n-ati putea si voi sa compuneti un rock adevarat? Si o mai baga toata ziua pe posturile de radio, eu cum sunt cam toata ziua la volan imi vine sa iau radioul sa-l trantesc de bordura, desi el n-are nici o vina, saracul...

Este o piesa draguta , inspirata din muzica sudamericana , normal ca este "easy listening"  ce este ascultata /savurata de o patura larga de ascultatori .

 

Nu stiu cat la suta din populatie  asculta " muzica rock adevarata "  la  radio  precis s-au facut cercetare de piata  dupa care se face playlist-ul unui post care tinteste un anumit "public target " astfel audienta este asigurat  venitul pentru sa se sustina   postul de radio din reclamele platite .

 

Nu am prea am auzit "rock adevarat " cu trupe din vest ,la posturile de radio , poate mai demult la cate un post local dar si  asta pana nu a intervenit treaba cu drepturile de autor .

 

!   

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am intrat la tine pe SoundCloud.Super piese! Mi-a placut mult *URMARIRE* (Mi-am amintit de filmele de actiune mai vechi cu Steve McQueen) (y)

Spor la toate!

Aici poti asculta mai multe piese inregistrate/ compuse de mine. Multumesc! 

http://www.reverbnation.com/control_room/artist/467133/songs

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Greu m-am putut abtine sa nu vomit! Ma, n-ati putea si voi sa compuneti un rock adevarat? Si o mai baga toata ziua pe posturile de radio, eu cum sunt cam toata ziua la volan imi vine sa iau radioul sa-l trantesc de bordura, desi el n-are nici o vina, saracul...

 

Si eu m-am putut abtine greu sa nu vomit cand ai laudat-o pe Ana Sentina. La ce gusturi ai iti recomand sa te abtii de la orice afirmatie legata de muzica.

 

Cand ai laudat-o pe Ana Sentina ti-ai facut praf orice credibilitate in materie de muzica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neoureaux - Journal Of Neurology, aveti aici intregul meu album. Daca va place il puteti si distribui pe retelele de socializare. Chiar si daca nu va place il puteti distribui, sa ajunga la prietenii vostri. smile emoticon As vrea sa stiu si care e piesa voastra preferata de pe acest album! Multumex!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.