www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

s-a afumat carnatzu'


Neuro
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

in cadrul concertului aniversar Bere Gratis- 15 ani, am cantat, alaturi de Nicu Patoi (chitara) si Polymoog (Dan Stesco) - clape, piesa "Strazi albastre" intr-o maniera chitaristico - clapistica :)

pun aici niste mostre din concert, pescuite de pe Youtube, pana vom avea un montaj la o calitate mai buna.

https://www.youtube.com/watch?v=xIq_Aw9VDao

https://www.youtube.com/watch?v=628pB7k8dZA

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Ultima noastra piesa, niste chitari pe chill! :)

 

Greu m-am putut abtine sa nu vomit! Ma, n-ati putea si voi sa compuneti un rock adevarat? Si o mai baga toata ziua pe posturile de radio, eu cum sunt cam toata ziua la volan imi vine sa iau radioul sa-l trantesc de bordura, desi el n-are nici o vina, saracul...

Link to comment
Share on other sites

Cam radicala afirmatie! Mie imi place piesa, e foarte reusita, chiar daca nu e "rock adevarat"! 

 

Cat despre posturile de radio si politica lor de marketing, ai dreptate. Insa sunt piese absolut imbecile promovate pana la epuizare nervoasa (cel putin a mea) si nimeni nu zice nimic; macar asta e o piesa faina si e placut sa o asculti (chiar si la volan).

Link to comment
Share on other sites

Greu m-am putut abtine sa nu vomit! Ma, n-ati putea si voi sa compuneti un rock adevarat? Si o mai baga toata ziua pe posturile de radio, eu cum sunt cam toata ziua la volan imi vine sa iau radioul sa-l trantesc de bordura, desi el n-are nici o vina, saracul...

Bere Gratis nu este o formatie de "rock adevarat"! Cantam pop-rock, unele ne ies mai pop, altele mai pop-rock! Preferam insa varianta mai pop. 

Niciodata un artist sau o trupa nu va reusi sa impace pe toata lumea, sunt convins de asta, de aceea iti respect opinia. 

P.S. Radioul (aparatul) nu are nicio vina. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.