www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Basist, Chitaristi Si Voce Pt Visual Rock !


Guest mikaportnoy
 Share

Recommended Posts

Guest mikaportnoy

Salut!

 

Caut instrumentisti (mentionati in titlu) din Bucuresti, pt a infiinta trupa de Visual Rock cantand genurile: alternative rock, hard rock, pop rock, alternative metal, experimental metal, nu metal, metalcore.

Este ceva nou ca si idee pt tara noastra, dar totusi indraznet, merita incercat!

 

Exemplu de zona muzicala unde as vrea sa ne aflam:

(SOAD - Chop suey)

 

Aceasi zona muzicala dar ...Visual Rock : http://www.youtube.c...1&v=6vuDbsATc0U (Gazette - Filth in the beauty)

 

Tine de prezenta scenica mai mult...

 

Detalii:- cer seriozitate,

- varstele cuprinse intre 22-28,

- cu tupeu ^_^ , imaginatie,

- vor fi 2 repetitii pe saptamana

 

Altele nu-mi vin in minte acum, adresa mea de mail este a7aalee@gmail.com sau lasati aici mesaj :) .

Edited by mikaportnoy
Link to comment
Share on other sites

imi place "the gazette" canta zoper marfa ...dar din pacate nu ma tine vocea sa cant ca ei :D

Edited by Francy
Link to comment
Share on other sites

Guest mikaportnoy

nu caut clapa, caut doar ce scrie in titlu - basist, (2)chitaristi si voce :) ...

 

Realizez ca nu prea sunt oameni pe aici(nu ma refer numai la forum) care sa cante genul...http://en.wikipedia....wiki/Visual_kei/anime, e un must sa se respecte treaba asta, nu numai genul muzical...evident ca nu se va exagera la cum arata poza de pe wiki :D , but you got the point.

 

Inca ceva:- nu tre sa fiti profi dar macar sa fiti la nivel mediu cu instrumentul vostru.

- sa nu aveti mai mult de inca un proiect...daca sunteti impartiti in mai multe, nu vad cum o sa mearga treaba.

Edited by mikaportnoy
Link to comment
Share on other sites

Guest mikaportnoy

Holly shit ! :D cam micuta, dar uite ca m-a mai contactat cineva de 18 careia i-ar placea sa cante genul celor de la gazette, vrei sa te pun in legatura ? Incurajez genul asta muzical :) asa ca daca nu merge treaba la mine, mai bine ajut la fondarea unei trupe in genul, de teens :P .

Link to comment
Share on other sites

mikaportnoy

 

Holly shit ! :D cam micuta, dar uite ca m-a mai contactat cineva de 18 careia i-ar placea sa cante genul celor de la gazette, vrei sa te pun in legatura ? Incurajez genul asta muzical :) asa ca daca nu merge treaba la mine, mai bine ajut la fondarea unei trupe in genul, de teens :P

 

aM ZIS CA DA AS VREA SA MA PUI IN LEGATURA CU ACEASTA PERSOANA DE CARE ZICI :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Guest bloody_rose

Oi! Nu imi vine sa cred ca am gasit insfarsit pe cineva care vrea sa fomeze o trupa de VK si noi vrem sa formam o fomatie de acelasi gen, sunt un chitarist si vocal/pian singura problema ar fi ca avem 16 ani. ^_^

Daca esti interesat/a ne poti contacta la adresa de mail ryuketsunobara@yahoo.com :rock::drinka:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.