www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

ce procesor sa imi iau


Guest recrutul
 Share

Recommended Posts

Guest recrutul

salut! am o chitara epiphone les paul special II si un amp behringer 15 W. as vrea sa-mi iau un procesor. as vrea sa se aude cat de cat acceptabil, sa aiba pedala de efect si cat mai multe preseturi. ce mi-ati recomanda?

Link to comment
Share on other sites

Guest recrutul

k mi-l aduce matusa mea din canada si o sa am si un 'miniconcert' cu o statie mult mai buna dar fare efecte

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vezi ca doua de acolo sunt pentru chitara bass. Dintre celelalte eu as merge pe zoom G2.1

 

putin offtopic :)

@Seraph ai putea pune un sample mic cu "extreame distorsion" de la zoom(fara nici un alt efect activat si cu gainul la maxim), aici sau pe privat sau unde vrei tu :) Zic putin offtopic pt. ca ar mai putea interesa pe cineva

Mersii.

 

 

pentru postul de mai jos raspund aici :)

boss-ul ii numai chorus(nu-i procesor multiefect) pe langa el iti mai trebuie si altceva(compresor distors sau overdrive, delay etc. - depende ce sound cauti)

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

Guest recrutul
Guest tudor.

poi dupa procesoarele de care se vorbeste presupun ca bugetu nu prea trece de 200$(afara)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Guest lp2005

procesor de chitara in eng se numeste Foot Controller with pedall ?

 

Probabil ca "procesor de chitara" in engleza este guitar processor. Foot controller este un device cu una sau mai multe "pedals" pe care le controlezi cu "piciorul":)

 

Am vazut mai sus ceva pareri referitor la Zoom g2 si Behringer Vamp2 sau XVamp. Le-am incercat si eu pe toate astea si Zoom-ul mi s-a parut cel mai bun (de la distanta as zice eu). Am testat si un Zoom G2.1u si l-as situa mai aproape de Pod 2 ca si performanta (doar pareri personale).

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

ala este doar controler, daca il iei doar pe ala, o sa te cocoti cu el pe scena degeaba ca ala nu face decat sa controleze alte minunatii numite procesoare de Rack :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.