www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Oameni Sa Infiintam O Trupa


ccr_1492
 Share

Recommended Posts

Buna ziua tuturor!

 

Pianist/clapar din Bucuresti caut oameni pentru a infiinta o trupa de rock/reggae/punk/ska/alternative/fusion.

 

Am deja melodiile pentru un album compuse. Este un stil destul de divers care include cate putin din stilurile de mai sus "condimentate" cu ceva jazz. Precizez ca nu vreau sa cant hard rock, heavy metal sau derivate si nici chestii clasice gen blues sau rock'n roll.

 

Caut solist vocal, chitarist, bassist si baterist.

 

Astfel ca daca:

 

- vrei sa incerci o muzica putin mai "neconventionala" care poate avea totusi potential comercial

- nu te sperii de niste ritmuri mai ciudate si nici de masuri de 5/4 sau 7/4

- esti dispus sa participi la infiintarea unei formatii de la zero (adica ai rabdare, esti serios si muncitor),

 

da-mi un PM sau un Email la: ccr_1492@yahoo.com

Edited by ccr_1492
Link to comment
Share on other sites

hm ar fi interesant ....daca nu conteaza varsta si faptul ca sunt fata ..si ca nam experienta in domeniu ..ma bag ...mi sa spus ca am voce ..dar acu care e adevarul nuj ^_^

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

ma intereseaza ceva in stilul ala.

Cant la bass de 4 ani, dar nu stiu daca ma descurc cu masuri de 5/4 sau 7/4. Sunt obisnuit cu ritmurile clasice de ska si punk.

Daca crezi ca putem face ceva, da-mi PM.

Link to comment
Share on other sites

@Ionn

 

Nu e chiar asa de greu sa faci masuri impare.

 

Exemplu de melodie in 5/4:

 

.

 

 

Rifful de chitara e in 5/4 si nu cred ca necesita veleitati tehnice deosebite. Da suna al dracului de bine, cel putin din pct. meu de vedere.

 

Trebuie doar putin sa "think outside the box" si o sa descoperi ca se poate face ceva un pic altfel.

 

Oricum, continuam pe PM

Edited by ccr_1492
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.