www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimbare Grosime Corzi Chitara Electrica


mike_KidLazy
 Share

Recommended Posts

Ok, acum am priceput. Deci se poate .10-.46 fara probleme.

 

REPET insa pentru a n-a oara, si o s-o mai repet la nevoie, daca nu inteleg ceva sau mi se pare ca nu inteleg, prefer sa intreb, altfel nu mai deschideam niciun topic si cu asta basta. Intuisem eu ca ceea ce spusesesi se indreapta undeva in directia opusa celor spuse de Gojira, am vrut doar sa ma conving :P.

 

EDIT: Si uite asa, ajunseram la 2 pagini pentru un topic despre schimbat corzile pe o chitara electrica, la 7-8 ani de la inceputurile RGC.

 

Si ce, e vreo problema? S-a nascut careva cu chitara in brate sau a stiut careva din nastere ce grosime de corzi sa-si puna pentru acordajul X? M-am gasit si eu sa intreb ca prostu', ca poate or fi altii mai destepti si mai experimentati ca mine care poate ar vrea sa-mi "impartaseasca" din experienta. Imi cer scuze pentru indrazneala.

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Cum zicea Karpi mai sus corzi mai groase= tensiune mai mare in grif si tremolo, deci se modifica tot. Si eu am avut o problema asemanatoare, am un squier affinity stratocaster, tot cu corzi de 09. Am dus-o lui George Baicea, si mi-a pus 10 pe ea, mi-a reglat si tremolo-ul care se dezacorda, si mi-a si setat chitara impecabil. Incearca sa iei legatura cu el. . Numai bine. :drinka:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.