www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

nothing else matters...


Guest decide
 Share

Recommended Posts

...mda...eu cantam nothing else matters pana la strofa in prima luna de chitara...sa nu zic in a 3-a saptamana chiar...e drept mi-a aratat fratimiu..da oricum...deci nu e imposibil...eu am invatat acordurile dupa...nu e obligatoriu...fiecare face cum ii se pare mai simplu...

eu la 4 luni de chitara nu stiam nici un acord...da cantam intro fade to black,nothin,sanatarium,enter sandman..seek&destroy..asa cum ieseau...parca si mother rusia de la maiden..intro

 

a.. si gama do major :)..

 

nu inseamna ca daca nu stii acordurile nu poti sa canti nimic

 

 

Nu te cred ca tu cantai cum trebe nothing else pana la strofa . Tu probabil nu ai prins o varianta veritabila de la nothing else si nu stii ce prinderi sunt acolo. Nu vreau sa te insult sau ceva dar imi e greu sa cred.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Salut. Sunt nou pe aici...si va prezint varianta mea de nem fara solo...inregistrata din prima...cam are greseli...dar merge :)...chitara e dezacordata si microfonu e cel mai mare jaf dp lume :) .. Astept rasete de la voi :(

__________

Chitara: Hora Student corzi nylon

Microfon: Un jaf de Genius... :)

dark_nem.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest do-re-mi

ca sa-tzi iasa nothing else matters itzi cam trebuie ceva degetatzie adik itzi trebuie ceva studiu si in 3 zile nu prea cred ca o sa cantzi melodia :)

Link to comment
Share on other sites

stiu stiu ... am pus melodia in graba...nici macar n-am studiat-o klumea...de atunci am mai progresat la ea. O sa pun o varianta corecta a melodiei cand am timp. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Thered

Ma... am si eu o problema cu nem: ma tot chinui la partea de strofa, da nu-mi iese... si pana acum tot ce am gasit e un filmulet pe youtube cu niste buline rosii care se misca prea repede, dar cel putin suna cat de cate bine (http://www.youtube.com/watch?v=EXwf3fLXWSA)... in rest, taburile erau toate gresite...

Daca are cineva un tab intreg, sau macar partea de strofa...

 

edit: poate nu erau gresite, dar in mod cert nu erau varianta de pe album...

Edited by Thered
Link to comment
Share on other sites

Guest Thered

Black Album...

Daca are cineva un tab bun, sau macar stie un utilitar cu care sa dl videoclipul ala de pe youtube (link mai sus), as aprecia... ma tot chinui la partea de strofa si a naibii nu iese :|

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.