www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concertul Arch Enemy- Una Calda, Una Rece


igorr
 Share

Recommended Posts

Aseara am fost la concertul Arch Enemy de la Arenele Romane. Nu vreau sa fac un eseu insa sunt cateva chestiuni ca feedback

 

Pozitive:

 

- concertul a fost in cort, lucru bun tinand cont de temperaturile de afara

- trupa buna in deschidere, cu oameni talentati, insa mai au de lucrat impreuna (pentru omogenizarea lotului :-)

- show-ul Arch Enemy a fost OK...se putea si mai bine, mi-au placut toti ca instrumentisti. Tobele si bassul au tinut perfect, michael cu showul iar Chris, un pic fara chef, robotel, dar foarte bine. Angela a parut ca se chinue...cel putin parerea mea.

- a fost bere si vodka inauntru la preturi nu foarte mari

- lumea s-a simtit bine din cate mi-am dat seama

 

Negative:

 

- cel mai deranjant lucru a fost sunetul pe fata asigurat (probabil) de Sfinx Experience, am vazut un camion afara.

As caracteriza sunetul TARE SI NECLAR. Pasajele de finete pe chitari nu se auzeau mai deloc, iar Angela just growl...

De la concertul ACDC cred ca sunt foarte pretentios cu sunetul. Acolo practic, indiferent unde stateai se auzea perfect.

- fumul pe scena a fost prea dens la inceput...il taiai cu cutitul, practic m-am chinuit sa vad ceva.

- lume a fost dar nu cum ma asteptam....mai era in cort loc suficient. Au fost maxim 5-600 de oameni, cred.

- nu s-a gasit nimic de mancare, nici macar chipsuri sau biscuiti.Cine a venit direct de la treaba a facut foamea.

 

In concluzie a fost OK, insa pe langa ca-i aveam in fata pe Arch Enemy as fi vrut sa se auda mai bine decat pe youtube....

Cine a mai fost la concert, va rog sa postati opinia voastra.

 

Tarja is next....

Link to comment
Share on other sites

Chiar ca era un fum la inceput, nici nu prea se vedeau pe scena, mai mult ca niste umbre asa. Chiar iesise tanti aia de la organizare sa roage publicul sa nu mai fumeze ca nu poate Angela sa cante. Intr-adevar, e o problema cu vocalii si fumul.

 

Publicul a fost misto, nu prea am vazut pusti pe acolo, desi parca tot aia fac mai mare galagie la concerte (spre bucuria formatiilor), in unele momente aplauzele au fost putin cam anemice.

 

Ca sunet parca s-a auzit mai bine la Arch Enemy decat la Aria, din deschidere. Stiu ca la inceput paraiau boxele, era ceva dat foarte tare, parca chitara lui cezar (totusi suna de rupea mesa boogie-ul ala :D ). Si da, la unele piese de la Arch nu prea se auzeau partile acelea melodice de chitara, sau sa se inteleaga ok vocea.

 

Oricum, foarte misto concertu per total, solo-uri de chitara, tobe, toate cele, ca pe dvd :P , pletoseala in public, nu era frig in cort, chiar cald. Pacat ca a tinut doar vreo ora.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.