www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine Imi Poate Zice Un Vst Bun De Pian ?


Recommended Posts

La cat ocupa si cat cere nu il consider blana,pe cand the grand 3 ocupa cel putin 1 GB....Acum depinde si ce vrea omul,poate ii este suficient trupianos.

 

Neoclasica, Victorian music, ambient, doom etc.. Imi trebuie un VST cu sunete realistice, importa sa fie analoag instrumentelor reale, pina acum am folosit Absynth dar instrumentele virtuale pe care le contine suna departe de cele reale :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da chiar se aude fain, dar daca arhiva are 40 gb atunci software-ul instalat trebuie sa aiba dublu.. acu foloses Art Vista Piano si Steinberg The Grand 2.1 , caut acu de unde sa fac download la ultima versiune de Native Instruments Akoustik Piano, raspunde foarte bine la clape, eu am doar v1 dar tot suna ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

truepianos e sistetizator de pian de asta ocupa cat ocupa nu are treaba cu samplerele care daca au 1g nu sunt prea grozave pentru ca au putine sampeluri. Depinde ce vrei si cat de exigent esti, daca nu esti foarte atunci truepianos pt ca alternativa inseamna d la 20g in sus plus sa ai ram serios ca sa le tina.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

eu folosesc art vista virtual grand piano si sapletekk white grand (e foarte dry ceea ce e super). acestea au dimensiuni mai ok gen 7 8g, 14 layere de velocity imi ajung... nu vroiam sa ma complic cu ivory. pianoteq n-am incercat iar truepianos cam lasa de dorit urechilor mele. la sampletekk iti trebuie kontakt sa-l ai deja art vista vine el cu playerul free... e si kontakt free mi se pare inca re poti incarca white grand.

Edited by Xpiral
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.