www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Xh300 Halberd


Flav'
 Share

Recommended Posts

Eu am deja chitara :D , suna foarte bine , intrebam numai sa vad opiinile voastre :)

Eu cred ca cea mai importanta este parerea ta, si daca iti place tie cum suna este cel mai ok, Si sa o stapanesti sanatos

Edited by stephanutz
Link to comment
Share on other sites

mda, mie mi se pare ca suna si...naşpa

 

ce mai, a facut o alegere proasta

Razvan ,sincer , mie , nu mi se pare ca am facut o alegere proasta , cel putin mie mi se pare ca suna bine , asta depinde de ce vrei sa canti , daca ai vrea sa canti ceva usor , lent sau muzica de genul asta nu o sa sune bine in vecii vecilor ( mai ales cu dozele pe care le are ) dar pentru un rock , sau ceva mai agresiv chitara suna foarte bine .

Link to comment
Share on other sites

La Ibanez nu-mi place profilul neck-ului. Nu ma simt bine cand am in mana un Ibanez sau orice are un "flat oval neck". Nu stiu daca e asemanator pe toate modelele. E o parere subiectiva venita probabil din obisnuinta, avand in vedere ca 5 din 6 instrumente pe care le-am avut eu vreodata au avut un gat cu profil C si latime la nut 41,3mm. Cand imi voi mai cauta o chitara, acesta va fi unul din criteriile obligatorii de selectie.

Link to comment
Share on other sites

Chitara in nici un caz nu vreau sa o las alba , o voi da la vopsit undeva :captain.obvious: dar ma mai gandesc la culoare :vader1:

 

Acum daca luat-o alba lasa-o asa, ce sens mai are sa o strici. Si mie mi se pare urata cu patima, dar daca tie iti place nu mai asculta ce spun altii si canta-o, banuiesc ca pentru cantat ai luat-o, nu sa o agati de perete in sufragerie.

Link to comment
Share on other sites

Ce pareri aveti despre aceasta chitara :http://www.mcmusic.r...dProductID=3055 ?

 

Eu cred ca este o chitara eleganta (si ast de la unul care foloseste exclusiv strat, tele, si LP).

Forma este ergonomica, pare echilibrata, ai acces bun la 24 taste, iar culoarea chiar imi place. Neck Ibanez - vorba aceea: ori il iubesti ori il urasti.

Sunetul probabil ca este ok pentru metal si rock, fara prea multe nuante (nu are reglaj de ton), dar cred ca pe un setup cu gain mediu poti face si blues fara probleme, manevrand din volum.

Link to comment
Share on other sites

Razvan ,sincer , mie , nu mi se pare ca am facut o alegere proasta , cel putin mie mi se pare ca suna bine , asta depinde de ce vrei sa canti , daca ai vrea sa canti ceva usor , lent sau muzica de genul asta nu o sa sune bine in vecii vecilor ( mai ales cu dozele pe care le are ) dar pentru un rock , sau ceva mai agresiv chitara suna foarte bine .

 

v-a luat mintile ,,revolutia'' asta

 

nu te-ai prins dupa ton ca am glumit? mie mi se pare ridicol sa ceri un sfat pt o chitara care o ai, cum suna asta va place?

pai....tu ai luat-o,adica a fost alegerea ta dupa gustul tau... tre sa ne placa noua? si daca ne place sau nu..atunci ce? tot a ta e :lol: sau daca spunem mai multi ca nu, o vinzi? :tardlol:

 

E ok si decenta chitara doar ca in acel pret puteai lua ceva mai interesant.

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

v-a luat mintile ,,revolutia'' asta

 

nu te-ai prins dupa ton ca am glumit? mie mi se pare ridicol sa ceri un sfat pt o chitara care o ai, cum suna asta va place?

pai....tu ai luat-o,adica a fost alegerea ta dupa gustul tau... tre sa ne placa noua? si daca ne place sau nu..atunci ce? tot a ta e :lol: sau daca spunem mai multi ca nu, o vinzi? :tardlol:

 

E ok si decenta chitara doar ca in acel pret puteai lua ceva mai interesant.

 

:)) chiar nu m`am prins ca glumeai :lolsign: , nu ceream sfaturi pt chitara :singer: , doar vroiam sa vad ce parere au oamenii despre ea :D , si in niciun caz nu am de gand sa o vand , num`mi pasa de parere au altii ... ,

 

Aha. Si daca miine ar aparea idolu' tau pe scena cu un HelloKitty, ti s-ar parea "cool". :))

 

Looooool =))) :tardlol: cand citesc postul tau am impresia ca :captain.obvious: si ca amine voi vedea pe cineva c o chitara hellokittie care canta death metal :band:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.