www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Baterist Si Basist


vic88
 Share

Recommended Posts

Salut !

 

Suntem o vocalista si un chitarist din Bucuresti si cautam sa ne intregim ca si trupa. Cantam rock, momentan ca si piese avem pe lista de repetitii :

 

Nirvana - Smells like teen spirit

The White Stripes - Seven Nation Army

Adele - Rolling in the deep (versiune mai rock)

Cranberries - Zombie

Joan Osbourne - One of us

si altele...

 

Cautam persoane open minded pentru ca si noi suntem la fel, ne intalnim ca sa cantam si sa ne simtim bine in primul rand. Pentru mai multe detalii, aici sau pe mess : alinm2000_ro

 

Victor

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

 

Am 24 de ani, bat la tobe din vara anului trecut si am un set de tobe electronice pentru practice. Vreau sa evoluez si sa am cu cine sa cant (de placere, in primul rand). Voi ce varste aveti ? Vreti sa incercati si piese proprii ? Mi-ar placea sa ma implic.

 

Multumesc,

Vlad.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut !

 

Redeschidem topicul cu mentiunea ca avem din nou nevoie de un basist. Formula actuala este de Voce + Tobe + Chitara, avem cateva piese pe care le repetam diferite ca stil (de la ACDC pana la Shivaree - Goodnight Moon). Ca si planuri in viitorul scurt, ne gandeam sa ne definitivam ca trupa rotind cateva cover-uri, apoi sa incepem sa lucram la material propriu. Momentan nu putem mentiona un stil anume (oricum este in aria rock - blues). Lasa-ti un mesaj daca sunteti interesati.

 

Cheers,

Victor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.