www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Infintez Formatie! ( Kiar Daca Celalat Topic A Fost Inkis Fara Motiv)


Guest Blaze
 Share

Recommended Posts

Se pare ca moderatori acestui minunat forum considera normal sa inkida un topic, sa nu dea nici o explicatie si sa igonore mesajele care cer acea explicatie de aceea redeskid topicul si daca va fi iar inkis abuziv il voi redekide din nou, din nou si din nou pana flodez serverul. Hai sa ne jucam dea soarecele si pisica.

 

http://forums.rgc.ro/topic/66335-infintez-formatie/

 

Salut,

 

Eu ma gandesc sa infintez o formatie dupa cum bine ai citit si in titlu.

 

Punctul Unu : Hmmm.... Instrumente, cabluri si amplificatoare nu am, asa ca mai bine sa vii cu ele de akasa asta daca ai, daca nu nici nu te deranja sa ma mai contactezi.

 

Punctul Doi: Sala de repetiti. Eu am doar legaturi cu oameni care ma pot ajuta sa obtin o sala de repetitii in doua locatii diferite. Prima ar fi la Timpuri Noi intr+o Fabrica, cred ca majoritatea celor din Bucuresti stiu despre ce vorbesc si a doua ar fi la Arenele Romane. Binenteles ca trebuie luat in considerare faptul ca spatiul trebuie platit lunar si din cate stiu chiria se invarte undeva la 50 de Euro. Suma pe care o vom strange frateste de la toti cei din formatie.

 

Punctul Trei: Eu caut oameni care vor sa faca muzica pentru bani. Oameni care vor avea ca loc de munca scena, clubul si festivalul. Nu ma intereseaza ca esti pasionat, ca iti sangereaza degetele pe coarde de la orele de repetiti, ca iti doresti sa fii pe scena. Te pricepi sa canti la instrumentul la care ai ales sa profesezi atunci am putea sa facem ceva impreuna. Nu e doar Sex, Droguri si Rock&Roll.

 

Caut oameni carora sa le placa muzica buna. Prea putin ma intereseaza ce asculti. In formatie gasim sigur sa studiem ceva pe gustul tuturor.

 

Despre stilul de muzica pe care il vom canta este mult de spus. Sincer eu ma gandesc la ceva Alternativ+Rock+Electro.

 

Cred ca oameni din formatie trebuie sa se inteleaga foarte bine intre ei de aceea tind spre o apropiere de varsta. Eu am Douzeci si trei de ani dar daca tu ai cinsprezece sau treizeci nu inseamna ca nu ne vom intelege daca nu incerca, Bine poate exagere ca sa fiu sincer nu imi doresc un coleg de formatie in varsta de treizeci de ani daca are douazeci si cinci mai mult ca sigur ma va enerva.

 

Astept comentarii pentru detalii iar intalnirile le vom aranja pe privat.

 

Bafta,

 

Catalin.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ludwig Horst Alin

There is something wrong with your keyboard. Or brain.

 

+1 FiveseveN

 

Daca moderatorii forumului ti-au inchis topicul probabil au avut motive bine intemeiate de au facuto, altfel nu imi explic.

 

Si totusi dece crezi ca aici pe forumul asta crezi ca vei gasii persoanele adecvate pentru ceea ce ceri?

Bafta!

Edited by Ludwig Horst Alin
Link to comment
Share on other sites

+1 FiveseveN

 

Daca moderatorii forumului ti-au inchis topicul probabil au avut motive bine intemeiate de au facuto, altfel nu imi explic.

 

Si totusi dece crezi ca aici pe forumul asta crezi ca vei gasii persoanele adecvate pentru ceea ce ceri?

Bafta!

 

Pai cu celalat topic am gasit cativa oameni cu care am incceput sa discut si par destul de interesati din scris. Mai vedem ce se intampla aici. Sunt curios daca va ramane deskis. Cat despre moderatori daca au avut motive intemeiate as vrea sa le stiu.

 

Cu 'aceasta atitudine' -slabe sanse sa gasesti ceva.Tonul face muzica.Ce ironie,nu?Fii (mai )prietenos :) si scrie corect toata postarea...

 

Fiecare cu atitudinea lui cat despere corectirudine, asta e, titlul nu poate fi editat.

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca moderatori acestui minunat forum considera normal sa inkida un topic

Da.

 

sa nu dea nici o explicatie si sa igonore mesajele care cer acea explicatie de aceea redeskid topicul

Never seen one. Ai primit reclamatii.

 

si daca va fi iar inkis abuziv

There is no such thing.

 

 

il voi redekide din nou, din nou si din nou pana flodez serverul. Hai sa ne jucam dea soarecele si pisica.

Nu.

 

In plus, incearca sa scrii in romana, nu toata lumea vorbeste interneteza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

trecem peste ortografie, peste faptul ca te enerveaza aia de peste 35 de ani si ne intrebam urmatoarele: tu canti la ?, canti de ? ani, cauti: vocal, trombonist, sitarist, etc ?.. :blink:

 

Voce, kitara bass si platant.

Cant de foame.

Chitarist, tobosar ( baterist), clapar cu instrumente, amplificatoare si accesoriile de riguare.

 

Fara suparare dar mi se pare putin absurd sa stiu exact de cati ani cant. Este atat de important pentru tine sa stii raspunsul?

Link to comment
Share on other sites

Fara suparare, parerea mea e ca pentru cei 23 de ani care zici ca-i ai nu prea e normal sa nu poti scrie corect 2 fraze.

Si nu asta ne-ar deranja in primul rand, in primul rand deranjeaza atitudinea total nepotrivita pe care o ai. Cu nivelul tau de experienta; e evident pentru toti ca nu esti la stadiul in care sa "infintezi o formatie". Eu zic sa-ti mai vezi lungul nasului si sa stai un pic in banca ta, exersand game si arpegii. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fara suparare dar mi se pare putin absurd sa stiu exact de cati ani cant. Este atat de important pentru tine sa stii raspunsul?

Pot sa pun pariu ca toti ceilalti care au postat in threadul tau iti pot spune cel putin cu aproximatie de cati ani canta.

Si da, e important nu pentru a sti ceilalti cat esti de "zmeu", ci in primul rand arata ca nu ai trait degeaba, si ca esti cel putin in stare capabil de a-ti aminti propria istorie, si de a sintetiza elemente din ea.

Si revenind on-topic, nu cred ca poti avea pretentia unor raspunsuri pe masura asteptarilor tale, cu un anunt formulat in felul asta, cu atitudinea initiala agresiva fara motiv, si raspunsuri condescendente, evazive, si apoi defensive in momentul in care oamenii au pus intrebari pertinente.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

eu sunt unul dintre aceia care canta si pe bani,de fapt doar din asta traiesc de vreo 2 ani.

cum pui tu problema este gresit din start.inafara ca nu o sa-ti faci colegi de trupa datorita atitudinii, ca sa canti in fata unor oameni de la care pretinzi bani trebuie sa fii foarte maleabil,politicos si asa mai departe(toate calitatile pozitive posibile),trebuie sa canti fix ceea ce trebuie si nu ceea ce iti place,fara sa anunti pe nimeni nici macar in gluma ca ``canti de foame``

 

pe siteul asta cu siguranta nu o sa gasesti pe nimeni care sa se potriveasca cerintelor tale si daca tii neaparat sa canti pe bani incearca pe siteurile de clapari,unde majoritatea canta doar pe bani.

ps:genul de muzica Alternativ+Rock+Electro nu are nici o sansa sa produca bani in Romania decat daca formatia are o inventivitate si un nivel muzical iesit din tiparele Romaniei.asa ca trezeste-te la realitate si nu mai fii asa categoric in afirmatii.

Edited by victor_petrescu
Link to comment
Share on other sites

...cum pui tu problema este gresit din start.inafara ca nu o sa-ti faci colegi de trupa datorita atitudinii...

 

De ce sunteţi răi ? Dacă atitudinea nu-i va face loc pe scena, în mod sigur va putea deveni menajerul...ăăă...managerul formaţiei.

În orice formaţie de succes principalul rol l-a avut omul care este capabil sa ia mătura...ăăă...măsura necesară pentru a împinge formaţia spre topuri.

 

Baza şi secretul oricărei trupe, este omul care să găsească făraşul...ăăă...făgaşul [pfui, drace, ce am azi ?] potrivit spre succese...[ sau succesuri ? ]

 

 

[ Terapte miau ]

 

.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Se pare ca moderatori acestui minunat forum considera normal sa inkida un topic, sa nu dea nici o explicatie si sa igonore mesajele care cer acea explicatie de aceea redeskid topicul si daca va fi iar inkis abuziv il voi redekide din nou, din nou si din nou pana flodez serverul. Hai sa ne jucam dea soarecele si pisica.

 

http://forums.rgc.ro...intez-formatie/

 

Salut,

 

Eu ma gandesc sa infintez o formatie dupa cum bine ai citit si in titlu.

 

Punctul Unu : Hmmm.... Instrumente, cabluri si amplificatoare nu am, asa ca mai bine sa vii cu ele de akasa asta daca ai, daca nu nici nu te deranja sa ma mai contactezi.

 

Punctul Doi: Sala de repetiti. Eu am doar legaturi cu oameni care ma pot ajuta sa obtin o sala de repetitii in doua locatii diferite. Prima ar fi la Timpuri Noi intr+o Fabrica, cred ca majoritatea celor din Bucuresti stiu despre ce vorbesc si a doua ar fi la Arenele Romane. Binenteles ca trebuie luat in considerare faptul ca spatiul trebuie platit lunar si din cate stiu chiria se invarte undeva la 50 de Euro. Suma pe care o vom strange frateste de la toti cei din formatie.

 

Punctul Trei: Eu caut oameni care vor sa faca muzica pentru bani. Oameni care vor avea ca loc de munca scena, clubul si festivalul. Nu ma intereseaza ca esti pasionat, ca iti sangereaza degetele pe coarde de la orele de repetiti, ca iti doresti sa fii pe scena. Te pricepi sa canti la instrumentul la care ai ales sa profesezi atunci am putea sa facem ceva impreuna. Nu e doar Sex, Droguri si Rock&Roll.

 

Caut oameni carora sa le placa muzica buna. Prea putin ma intereseaza ce asculti. In formatie gasim sigur sa studiem ceva pe gustul tuturor.

 

Despre stilul de muzica pe care il vom canta este mult de spus. Sincer eu ma gandesc la ceva Alternativ+Rock+Electro.

 

Cred ca oameni din formatie trebuie sa se inteleaga foarte bine intre ei de aceea tind spre o apropiere de varsta. Eu am Douzeci si trei de ani dar daca tu ai cinsprezece sau treizeci nu inseamna ca nu ne vom intelege daca nu incerca, Bine poate exagere ca sa fiu sincer nu imi doresc un coleg de formatie in varsta de treizeci de ani daca are douazeci si cinci mai mult ca sigur ma va enerva.

 

Astept comentarii pentru detalii iar intalnirile le vom aranja pe privat.

 

Bafta,

 

Catalin.

Prietene, mai usor cu banii pe care vrei sa ii faci din muzica, asa brusc. Topic-ul pe care l-ai deschis si modul cum este scris nu o sa-ti aduca in nici un caz doritori de colaborare.Mai baga la cap din raspunsurile pe care le-ai primit si ai grija ce mai debitezi pe-aici.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.