www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nicu Patoi & Platonic Band - Lansare De Album "sweet Little 6 String"


zamolxed
 Share

Recommended Posts

Avem placerea de a va invita la concertul de lansare a celui mai recent disc Platonic Band. Se numeste "Sweet Little 6 String" si contine 12 piese instrumentale. Evenimentul va avea loc in clubul Tribute - Miercuri 16 Nov 2011!

 

Va asteptam cu mare drag!

 

 

pagina de facebook a grupului este aici : http://www.facebook.com/pages/Platonic-Band/180449991978428

 

eventul facebook este aici http://www.facebook.com/event.php?eid=141813645919320

 

 

azi-maine veti putea downloada cateva piese de pe acest disc nou, asa ca fiti pe faza.

 

 

 

 

Multumim, si dati vestea mai departe!

 

 

Adrian Ciuplea

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

super!! felicitari Nicu si brigada 'platonica' , a fost frumoasa atmosfera, sound si piese. A meritat!! demonstraza faptul ca clubul era full. (rar intelnit asa, credetima...cred ca sa mirat si trupa la atata lume)

Ce sa zic, ascult piese de cateva zile, sunt piese prinzatoare ( am tema de la watermill in cap de 2 zile si nu ma lasa..:lol: ).

'Mana' multa a bagat nicu fara sa esagereze in shreduri plictisitoare si incercand sa pastreze mereu un discurs musical consecutiv si bine gandit, timingul soft si educat, de aici am putut sa simt bagaj cultural pe care are chitarist respectiv si de asta il respect.

Ps. Ma placut foarte mult basistu, foarte mult timing la baiat acest, ausisem de el de inainte. Barbera era prima oara cand il vedeam live, fara el trupa ar funat altfel, este condimentul perfet pentru o friptura platonica reusita.

Merci Nicu si toti baieti, mult succes.

numai bine

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.