www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Roland Vg99 Controller Roland Fc300 Doza Gk3A Cablu Midi.


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Up, anunt valabil inca......

Un procesor ce se preteaza la toate genurile muzicale, ideal ptr chitaristii din band-urile de cover-uri si nu numai. Nu ai nevoie de chitara acustica , nici de 7strings, nici 12 strings,mandolina, bouzouki, etc.... doar VG99. Este un procesor foarte complex. Daca ai nevoie de tonuri gata facute (Gary Moore , Santana , Satriani, Steve Vai.....), se pot descarca de pe net si incarca in VG-99.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care m-au întrebat de ce il vând ,răspunsul este pur si simplu o chestie ce tine de gustul fiecaruia. Este un procesor cu care poti obține aproape orice fel de ton de chitara (Fender strat , telecaster ...Gibson LP,SG ....) si amplificatoare (Fender Twin , Roland JC 120 , Marshall stack , Soldano, etc....) cu ajutorul dozei midi GK3a, fara a avea o chitara deosebita.

Eu vreau sa pun in evidentă sunetul chitarei combinat cu un procesor nu neaparat doar sunetul procesorului( dupa cum am precizat , chestie de gust) si in consecință mi-am luat un G-system , Nova Drive si Boss AC-3 , efecte ce le folosesc cu un Les Paul standard si un Fender custom shop cu un amp Marshall JVM .

Rolandul nu l-am mai folosit de cel puțin 5 luni si decât sa-l țin degeaba mai bine il vând si-mi cumpăr ceva ce mă interesează.

 

PRET VALABIL DOAR SĂPTĂMÂNA ACEASTA : 7 0 0 euro NEDISCUTABIL ( am găsit ceva ce mă interesează si daca fac rost de bani săptămâna aceasta si nu se vinde procesorul, pretul lui v-a urca din nou la 850 NEDISCUTABIL )

Sa reamintesc prețurile ptr cine nu le știe (la thomann):

Roland VG99 - 1190 euro

Doza midi GK3A - 138 euro

Cablu GKC5 - 40 euro

TOTAL aproximativ 1400 euro , cred ca la 700 euro este OKAZIE!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.