www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[Servicii] Lectii De Chitara Electrica Si Chitara Clasica In (Bucuresti)


Guest Ameretat
 Share

Recommended Posts

Guest Ameretat

Numele meu este Daniel Tudosie si ofer lectii de chitara clasica si / sau de chitara electrica, adresate elevilor incepatori sau intermediari. Pun la dispozitia elevilor experienta mea indelungata pe scena underground a metalului romanesc, experienta mea in domeniul pedagogic, pregatirea teoretica si informatii acumulate la UNMB precum si o biblioteca de specialitate de care sunt foarte mandru.

 

 

Informatii despre lectii:

 

- Pana la data de 01.12.2011, lectiile vor avea un tarif promotional de 30 RON pentru 2 ore de lectie sau 15 RON pentru 1 ora; prima sedinta este gratuita

- Lectiile se vor desfasura langa Sala Palatului, pe strada Stirbei Voda

- Durata si frecventa lectiilor stau la latitudinea elevului, desi nu este recomandata o durata de mai putin de 2 ore pentru o sedinta

- Lectiile de chitara electrica se adreseaza in special amatorilor de rock / metal

- Lectiile de chitara clasica prezinta si explica in special conceptele din "Pumping Nylon" (Scott Tennant)

 

Lectiile pot fi suplimentate cu pregatire teoretica (notatie, auz, solfegii, armonie) in cazul in care elevul prezinta interes in aceasta directie. In alte cuvinte, se prezinta aceasta optiune, fara ca cititul de notatie clasica sa fie obligatoriu. Elevul este incurajat sa aleaga singur directia in care vrea sa mearga cu pregatirea sa, precum si punctele asupra carora doreste sa insiste, urmand sa il ajut cu aceste decizii in cazul in care ii lipseste o viziune clara in legatura cu drumul pe care ar dori sa-l aleaga.

 

Contactati-ma prin mesaj privat pe acest forum sau prin email la adresa daniel.tudosie@gmail.com

Edited by Ameretat
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
Guest Ameretat

Lectiile in mod normal se desfasoara la domiciliul meu, dupa cum am precizat in anuntul initial. La cereri repetate, ofer lectii si la domiciliul elevului, cu precizarea ca in cazul in care ma deplasez eu, lectia va dura minim 2 ore si va costa 40 RON / ora, deci in total 80 RON.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.