www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corzi


Guest Moldo
 Share

Recommended Posts

Salut...m-am apucat de bass acum cateva saptamani si as vrea sa stiu ce corzi sa imi iau, si care e diferenta dintre ele si cam ce ar trb sa cer la magazin...ma poate ajuta cineva? ...

Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

In cazul asta pot sa iti recomand DR Hi Beams, Fat Beams sau Lo Riders. Eu am probat toate trei seturile si mi s-au parut extraordinare pe basi gen Fender cum este si Aria STB. Desi sunt ceva mai scumpe decat alte corzi mi se pare ca tin mai mult. Am gasit la Senia si parca la E-sound. Ca grosime iti recomand un set de .40-95 daca vrei sa fie ceva mai usoare la mana (mai moi) sau 45-100 daca le vrei ceva mai rigide. Suna si bine si Rorosound, doar ca isi pierd destul de repede stralucirea.

Link to comment
Share on other sites

Oh...mersi mult de tot...dar ai putea sa imi dai si un link ca nu le gasesc pe site... aa si vroiam sa te intreb daca se simte diferenta fata de corzile cu care a venit chitara...Mersi multi din nou!

Link to comment
Share on other sites

Daca nici cu astea nu se simte inseamna ca amplificatorul tau e de toata jena, in cazul ala nici nu mai merita sa schimbi corzile daca nu se rup.

 

http://www.senia.ro/lh-40-corzi-chitara-bass-electrica-dr-strings-27489-3

http://www.senia.ro/llr-40-corzi-chitara-bass-electrica-dr-strings-27482-3

Link to comment
Share on other sites

Asa ... mersi mult de tot... aa si eu deocamdata cant la statia audio care se aude foarte bine...nu am porbleme ... o sa imi iau si un amp peste cateva luni sa mai strang niste bani...si mersi mult din nou...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.