www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Transferat Melodii De Pe Caseta Audio Pe Cd(Mp3)


Riff Hudson
 Share

Recommended Posts

Care se pricepe si are soft de asa ceva, fac cinste

 

Am dat recent de o caseta mai veche pe care o ascultam prin 99-2000 si care nu exista pe internet(maxim 2 piese din 16 am gasit pe youtube). Problema e ca nu am walkman si ca ascult la mp3 player, asa ca ar trebui sa le convertesc de pe caseta in mp3. CIne are soft/scule si poate sa ma ajute cu asa ceva, dau de baut ! :respect:

 

help me out, guys!

Link to comment
Share on other sites

Pai nu-ti trebuie decat un cablu de 3.5 la ambele capete: intr-o parte il conectezi la output-ul casetofonului, iar in cealalta parte la line-in-ul calculatorului. De aici il preiei cu un program gen Audacity, si il transformi din WAV in MP3 printr-un codec (LAME).

 

EDIT: vad ca iti trebuie si un casetofon :D

Edited by Gorel
Link to comment
Share on other sites

Cauta si tu la vecini, prieteni, gasesti o combina care sa aiba intrare pentru microfon si e legata la calculator. Un soft de inregistrat si aia e. Alte scule nu-ti trebuiesc.

Poti sa apelezi la oamenii de aici.

Sau poti sa cauti albumul respectiv pe diverse site-uri care vand mp3-uri. Tinand cont ca e mai vechi, s-ar putea sa il gasesti pe la vreo 1-2-3 euro albumul.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zi-ne si ce artist/album ca internetu asta are puteri miraculoase.

 

239245891-2499645-500_500.jpg

 

eu nu prea am am gasit decat vreo 2-3 din ele.

 

e o compilatie din vremea in care eram rapper.anii 96-99 :lol: stilul cat si formatiile sunt underground, deci aproape imposibil de gasit pe alde youtube sau internet, d-abia am gasit-o la un baiat pe ocazii..o caut de vreo 3-4 ani

Edited by Riff Hudson
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.