www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

"de Coldplay ªi Maroon Five Ai Auzit, Mã ?"


ramurel
 Share

Recommended Posts

tipul a cantat fals si fara tehnica insa nu e timpul pierdut pt el.

ideea e ca juriiile de genul asta sunt formate din persoane care nu au neaparat legatura cu muzica in sesnusl pur al cuvantului:de la morar si colegul lui ,pana la falseori de genul brenciu,si smyley,care au tupeul nesimtit sa dea sfaturi unora care sunt cu mult peste ei.

e bine ca din aceste emisiuni se vad si valori adevarate,voci bune care nu au alte sanse de afirmare

.

ps:e greu de recunoscut din partea asta a muzicii ca salam judecat la rece e probabil una din cele mai bune voci din romania.nu vreau sa fiu intetes gresit:nu imi plac manelele si sunt unul dintre cei care le-as interzice ,insa asta nu are legatura cu vocea si tehnica de voce a lui salam,iar daca paula seling e brusc supusa criticilor pentru un duet cu salam ,deja se exagereaza .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

tipul a cantat fals si fara tehnica insa nu e timpul pierdut pt el.

ideea e ca juriiile de genul asta sunt formate din persoane care nu au neaparat legatura cu muzica in sesnusl pur al cuvantului:de la morar si colegul lui ,pana la falseori de genul brenciu,si smyley,care au tupeul nesimtit sa dea sfaturi unora care sunt cu mult peste ei.

e bine ca din aceste emisiuni se vad si valori adevarate,voci bune care nu au alte sanse de afirmare

 

eu doar pt asta am dat plus, fara mezeluri :D

Link to comment
Share on other sites

Mai hilar mi se pare faptul ca ramurel se uita la programe din astea.

 

:lol:

 

Pe cuv...jur... sã moarã turbantilu' dacã mint... eram pã OTV, cã sã bãtea Cioacã ºi ãla de "câºtigã" la LOTO pe Oana Zãvoranu ºi aºezai halba pã telecomandã ºi deodatã TarafTV....Acces direct...Un ºou pãcãtos...ºi pânã sã ridic halba sã fãcu ProTV... ºi mi-o intrat botonu-n plastic ºi sã blocã... ªi nici sã mã scol nu putui, c-aveam platou' dã mici cu muºtar în brațe ºi pãtam covoru' cu "Rãpirea din serai"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Daca nu am o imagine corecta asupra situatiei rog sa fiu corectat.

 

 

Poate ca x-Factor e prea ... prea accesibilã, e linia întâi ca sã zic aºa, dar mã uitam, de exemplu, la "Vocea României" ( unde sigur e cu preselecție sau ceva ) ºi uite, de acolo, cu un pic de PR, zic eu cã ar ieºi câțiva în fațã...

 

Dupã mine, voci sunt, compozitori sã fie !

 

ªi PR, desigur !

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

 

Impresia mea e ca posturile de fapt urmaresc rating-ul si nu lansarea de talente.

 

Ei, asta-i bunã !... Ce sã-ți spun ? Cã e ºi în muzica la fel ca-n fotbal ? Depinde câți spectatori ai, câte bilete vinzi, câte tricouri vinzi, câte CD-uri vinzi... ªi, la fotbal mai ales, vezi bine ce rol are mediatizarea...

Din pãcate, în muzicã e mai greu oleacã decât în fotbal....

 

Ce poți face? Ascultã si trupe româneºti, cumpãrã CD_uri, mergi la concerte dacã-ți place... Dacã-ți place !

Dacã nu , lãsãm pe alții sã promoveze Maroon5 ºi Coldplay. E mai ok aºa ?

 

Bine cã se umplu sãlile la Guțã ºi Parizer...

 

.

Link to comment
Share on other sites

... emisiuni cu prosti.

... emisiuni care aduc profit si avantaje numai si numai posturilor TV si nimanui altcuiva.

Parerea mea.

 

Parerea ta !...

Emisiuni cu proşti... Iar eşti Gică Contra. Nu ţi-a plăcut nici unul de la "Vocea României" ?

 

Deci, nici o şansă pentru nici unul... Să stea mai bine toţi acasă... Nu ?

 

Fain cu Marius Pop M Theory . Şi mie-mi place ! Gene bune, nu ? Când erau studenţi în Timişoara, Calin Pop şi Celelalte Cuvinte făceau şi ei săli pline ( ne-a scos afară cu securitatea de la concertul de la Sala Olimpia odată, "într-o iarnă, prin februar'...",că nu-i lăsam sa plece de pe scenă ).

 

În fine, show must go on , dude !

Propune tu alte căi de promovare şi te felicit !

Lasă-mă cu profiturile posturilor TV. Să le fie de bine ! Bravo ăluia de-a scos formatul ( nici măcar nu era român )...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

 

Oricum daca stiti exemple de oameni care au iesit in fata dupa asemenea concursuri si au scos vreo 4-5 albume macar si au turnee si sunt in plina activitate astept sa fiu uimit.

 

 

Salut. Am eu ceva exemple:

 

Sa incepem cu Susan Boyle. A fost destul de viral pe iutub, a ocupat locul 2 la Brit's Got Talent. Primul album: 2,5 milioane unitati vandute.

 

Ar mai fi:

 

Leona Lewis (Xfactor UK 2006) - peste 9 milioane albume

Alexandra Burke (Xfactor UK 2008) - 4+ milioane albume

Rebecca Fergusson (Xfactor UK 2010) - se aseteapta album cu mare interes

Kelly Clarkson (American Idol 2002) - 19 milioane albume

Adam Lambert (American Idol 2009 - nu a fost castigator) - 6 milioane albume

 

si mai sunt.

 

Respect.

Link to comment
Share on other sites

 

P.S. Nu prea e genul de muzica ascultata de mine poate de aia ma si enerveaza concursurile astea de talente.

Eu unul ii prefer pe copii aia pe care i-a pus "dudu" in locul oricarei dive de X-Factor.

 

 

Salut.

 

Aha! Ajungem la adevar. Problema la tine nu e ca showuri de genul asta nu duc nicaieri, ci doar ca nu sunt genul de show-uri/genul de muzica agreate de tine. E o parere pe care o respect, dar puteai sa zici asa de la inceput :).

 

Recunosc, din punctul meu de vedere, am avut niste surprize de-a lungul anilor referitoare la genul asta de show-uri, din care imi vin in minte imediat:

 

De la cel de-al doilea chiar am un album.

 

Si sa-ti spun sincer si de la noi de la Vocea Romaniei mi-au placut cel putin 3 persoane. Asta in conditiile in care un prieten bun a facut acum ceva ani mix si masterizare pentru Megastar si imi povestea cum ca nu se mai continua show-ul ala din cauza ca vin numai petarde de voci pe la preselectii si nu au aia ce alege la propriu.

 

PS: imi asum eroarea cu albume vs copii dar e doar o tehnicalitate, cred ca lumea a inteles ce vroiam sa zic.

 

Respect

Link to comment
Share on other sites

Nu-ți plac....nu-ți plac...Hmmm... Cârcotaºule ! :P

 

Las' ca mai auzim ºi noi voci faine... Noi la impresariat cred cã stãm prost...

 

Uite-aici, o voce fainã, Max de la Smashed Mosquito, trupa colegului nostru powerballad :

 

 

http://vocea-romaniei.com/daniel-dragomir-its-not-unusual

 

Max rulez !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.